Związek Powiatów Polskich
Twitter
Facebook
YouTube
BIP

Biblioteka zdobywa młodych czytelników i ma dla nich kolejne niespodzianki

Data: 12-03-2019    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Biblioteka zdobywa młodych czytelników i ma dla nich kolejne niespodzianki Kampania społeczna pilskiej biblioteki „Na dobry początek ”, podczas której rodzice dzieci do lat 2 otrzymują dla nich czytelnicze wyprawki, już przynosi efekty. W 2018 roku rozdano w sumie 786 wyprawek. Grupa najmłodszych czytelników nie objętych obowiązkiem szkolnym w ubiegłym roku wzrosła do 214, kiedy w 2017 było ich 37. Z pewnością akcja ta, jak i wiele innych organizowanych dla dzieci do 6 roku życia, które realizuje biblioteka, miała na to wpływ.  

W ramach akcji „Na dobry początek” rozdawano tzw. startery z książeczkami dla rodziców noworodków i dzieci do lat 2. Zestaw obejmuje książeczkę dla dzieci, program zajęć w bibliotece dla najmłodszych i informację - dlaczego warto czytać dzieciom. Rodzice odbierali wyprawki w Szpitalu Specjalistycznym w Pile, w MOPS, PCPR i bibliotece.
Kampania „Na dobry początek” trwa również w tym roku. A pakiety książeczek można odebrać w bibliotece głównej przy Staromiejskiej 14 w Pile, (oddział dla dzieci) jak i we wszystkich jej osiedlowych filiach. Mogą się po nie zgłosić również rodzice spodziewający się potomstwa.

Do tego jest nowa ciekawa oferta dla nieco straszych dzieci - tzw. Karta Małego Czytelnika, która ma skłonić je do regularnych wizyt w bibliotece. Za wypożyczenie jednej książeczki maluch otrzyma nalepkę, a po uzbieraniu 10 nalepek - dyplom.
Akcjom proczytelniczym wśród najmłodszych patronuje Starosta Pilski Eligiusz Komarowski.
© Copyrights Starostwo Powiatowe w Pile   |   Polityka prywatności
Agencja Interaktywna Sun Group