Judocy podsumowali sezon

Data: 07-02-2019    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Judocy podsumowali sezon Uczniowski Klub Sportowy UKS 6 Piła podsumował sezon 2018. A ten dla pilskich judoków był niezwykle udany.
Do najważniejszych osiągnięć zawodników w 2018 roku należały m.in. medale Mistrzostw Polski w kategoriach seniorów, młodzieżowców i juniorów. To był zatem dobry rok, co zgodnie podkreślili zarówno prezes klubu Sławomir Janocha, jak i trener Tomasz Jopek.
Najlepsi zawodnicy otrzymali puchary i pamiątkowe dyplomy. Gratulował im Eligiusz Komarowski, starosta pilski.
- Judo ma się u nas doskonale. Wasze sukcesy są tego najlepszym przykładem. Ale nie one są najważniejsze. Ważne żebyście trenowali, dążyli do celu - powiedział.
Powiat Pilski również wspiera tę dyscyplinę sportu. W ubiegłym roku tylko na szkolenie dzieci i młodzieży przekazał 14 tys. zł.

Największe sukcesy zawodników UKS 6 w 2018 r. :
 - srebrny medal Mistrzostw Polski Seniorów Katarzyny Wiszniewskiej
- złoty medal Młodzieżowych Mistrzostw Polski Katarzyny Wiszniewskiej
- złoty medal Młodzieżowych Mistrzostw Polski Tomasz Drzewieckiego
- srebrny medal Mistrzostw Polski Juniorów Adama Stodolskiego
- brązowy medal Mistrzostw Polski Juniorów Beniamina Podemskiego
- srebrny medal Młodzieżowych Drużynowych Mistrzostw Polski drużyny kobiecej UKS „6” Piła.