Mistrzowie klasyki

Data: 27-08-2012    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Mistrzowie klasyki

Przez tydzień nieprzeciętnie uzdolnieni muzycy z różnych stron świata uczestniczyli w IV Festiwalu Master Class, zorganizowanym przez Stowarzyszenie Magnus Ventus. Wczoraj, w Regionalnym Centrum Kultury w Pile, odbył się Koncert Galowy, podsumowujący kilkudniowe święto muzyki, którego głównym założeniem jest umożliwienie młodym artystom szlifowania swoich talentów przy boku mistrzów. Po raz kolejny dyrektorem artystycznym Festiwalu był znakomity skrzypek, Bartłomiej Nizioł.

Tytuł Grand Prix Master Class otrzymali skrzypaczka Joanna Kreft oraz altowiolista Diyang Mai. Za Osobowości Muzyczne Master Class uznano natomiast wiolonczelistkę Mariannę Sikorską, a także skrzypków: Aleksandra Daszkiewicza i Mateusza Makucha. Z pewnością o każdym z nich jeszcze nieraz usłyszymy wiele dobrego.