Związek Powiatów Polskich
Twitter
Facebook
YouTube
BIP

Warto sięgnąć po pieniądze na sport

Data: 18-01-2019    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Warto sięgnąć po pieniądze na sport Przypominamy, że kluby sportowe do 15 marca mogą składać wnioski o dofinansowanie w ramach Rządowego Programu KLUB – edycja 2019. W tym roku na ten cel Ministerstwo Sportu i Turystyki przeznaczyło kwotę 40 mln zł.
Rządowy Program KLUB to innowacyjny model bezpośredniego wsparcia małych i średnich  klubów sportowych. Dofinansowanie może pozyskać każdy klub działający przez co najmniej 3 lata w formie stowarzyszenia i prowadzący szkolenie sportowe, które skierowane jest do dzieci i młodzieży do 18. roku życia.
Kwota dofinansowania wynosi:
-   10 tys. zł dla klubów jednosekcyjnych,
 -  15 tys. zł dla klubów wielosekcyjnych.

Środki z dofinansowania można przeznaczać na:
-  wynagrodzenie szkoleniowców prowadzących zajęcia sportowe,
-  organizację obozów sportowych,
-  zakup sprzętu sportowego.

Do skorzystania z Programu KLUB zachęca Eligiusz Komarowski, starosta pilski.
- Powiat Pilski wspiera stowarzyszenia sportowe w ramach upowszechniani kultury fizycznej wśród dzieci i młodzieży, ale jest to ogromna szansa na pozyskanie dodatkowych pieniędzy. Dlatego zachęcam gorąco do składania wniosków. Naprawdę warto!

Pierwsza edycja Programu ruszyła w 2016 roku. Na jego realizację przeznaczono kwotę 24 mln zł. Pozwoliło to wesprzeć 2151 klubów sportowych ze wszystkich województw. W roku 2017 kwota na realizację programu wzrosła do ponad 37 mln zł, co pozwoliło na dofinansowanie działalności 3 352 klubów sportowych z terenu całej Polski. W roku ubiegłym natomiast na realizację Rządowego Programu KLUB przeznaczono 40 mln zł i wsparto aż 3 616 klubów z całej Polski.
Wnioski do tegorocznej edycji Rządowego Programu KLUB można składać do 15 marca 2019 r. Rozstrzygnięcie naboru nastąpi nie później niż do 15 maja 2019 r.
Więcej informacji znajduje się na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Ministerstwa Sportu i Turystyki: TUTAJ
© Copyrights Starostwo Powiatowe w Pile   |   Polityka prywatności
Agencja Interaktywna Sun Group