Nowa karetka dla pilskiego szpitala. Kolejna inwestycja w zdrowie mieszkańców

Data: 19-12-2018    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Nowa karetka dla pilskiego szpitala. Kolejna inwestycja w zdrowie mieszkańców Szpital Specjalistyczny w Pile wzbogacił się o nowy ambulans. Przekazanie karetki odbyło się w środę, 19 grudnia. Kluczyki zespołowi ratunkowemu, który będzie jeździł nową karetką, wręczył Zbigniew Hoffmann Wojewoda Wielkopolski, z kolei dowód rejestracyjny przekazał ratownikom Eligiusz Komarowski, starosta pilski.  

Zakup nowej karetki to kolejny przykład doskonałej współpracy władz Powiatu Pilskiego i Wojewody Wielkopolskiego. Koszt zakupu ambulansu to 336 966,26 zł, z czego dofinasowanie Wojewody Wielkopolskiego wyniosło 250 000 zł. Powiat Pilski dołożył resztę: 86 966,26 zł.
- Każda inwestycja poczyniona w służbę zdrowia jest dla nas ważna, bo podnosi poziom poczucia bezpieczeństwa mieszkańców. To dla nas priorytet – powiedział Zbigniew Hoffmann, Wojewoda Wielkopolski.
Eligiusz Komarowski, starosta pilski z kolei powiedział:
- Drodzy goście, Państwo parlamentarzyści, panie Wojewodo – oby takich chwil jak najwięcej. Chciałbym przede wszystkim podziękować za to, że tu dzisiaj jesteście. Chciałbym podziękować za wspaniałą współpracę z panem Wojewodą, z parlamentarzystami: panią Martą Kubiak, panem Grzegorzem Piechowiakiem, panem Marcinem Porzuckiem, o których śmiało można powiedzieć, że są naszymi przyjaciółmi, przyjaciółmi Szpitala Specjalistycznego w Pile. Dzięki zakupowi tej karetki, sfinansowanej w tak dużym stopniu z budżetu państwa, mieszkańcy mogą czuć się bezpieczniej.  

Ambulans, o który wzbogacił się Szpital Specjalistyczny jest karetką typu P – podstawową, w której będzie jeździł zespół ratowników. Jest w pełni wyposażona w aparaturę do ratowania życia. Będzie ona funkcjonowała w ramach Państwowego Systemu Ratownictwa Medycznego i stacjonowała w Ujściu. Karetka, która dotąd tam stacjonowała, będzie służyć szpitalowi do transportu sanitarnego, w ramach podstawowej opieki zdrowotnej.
_______
Umowa na dofinasowanie została podpisana 26 września 2018 roku w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu przez wicewojewodę Marlenę Maląg. W imieniu władz Powiatu Pilskiego umowę podpisali: Eligiusz Komarowski, starosta pilski i Przemysław Pochylski, ówczesny etatowy członek Zarządu Powiatu w Pile.
Obecnie w powiecie pilskim w ramach Państwowego Systemu Ratownictwa w powiecie pilskim stacjonuje 5 karetek: w Wyrzysku, Wysokiej, Ujściu i dwie w Pile.  
Zapisz się na newsletter