Sport ich jednoczy i aktywizuje

Data: 10-12-2018    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Sport ich jednoczy i aktywizuje W Kaczorach odbyła się Gwiazdkowa Olimpiada Osób Niepełnosprawnych.
W sali gimanastycznej Szkoły Podstawowej spotkali się wychowankowie Domów Pomocy Społecznej, Gminnych Ośrodków Pomocy Społecznej, Warsztatów Terapii Zajęciowej, świetlic terapeutycznych oraz wszystkich innych chętnych osób niepełnosprawnych z powiatu pilskiego.
Uczestnicy rywalizowali w konkurencjach sprawnościowych, wzięli również udział w konkursach plastycznych, które rozwijają ich umiejętności manualne.
Wydarzenie to ma na celu aktywizację i integrację osób niepełnosprawnych. Organizatorem Olimpiady było Powiatowe Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe Pile i gmian Kaczory. Powiat Pilski wsparł to wydarzenie, a gratulacje zawodnikom złożył Eligiusz Komarowski, starosta pilski.