Finał konkursu na najpiękniejsze lampy roratnie

Data: 09-12-2018    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Finał konkursu na najpiękniejsze lampy roratnie Rozstrzygnięto XX Powiatowy Konkurs na Lampę Roratną organizowany przez Centrum Upowszechniania Kultury w Szydłowie i Starostwo Powiatowe w Pile. Konkurs tradycyjnie skierowany był do uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych.
W sumie nadesłano  317 prac z 25 szkół. Komisja konkursowa nie miała łatwego zadania, by spośród nich wybrać najładniejsze, najciekawsze i najbardziej pomysłowe lampy roratnie. Uroczyste podsumowanie konkursu odbyło się w sobotę, w świetlicy wiejskiej w Skrzatuszu. W sumie nagrodzono 26 autorów i wręczono 52 wyróżnienia.
- Prace wykonane są różnymi technikami i z różnych materiałów. Często zaskakują kształtem i pomysłowością formy -  oceniła Grażyna Bednarek, dyrektor Centrum Upowszechniania Kultury w Szydłowie.
Nagrody zwycięzcom wręczał Arkadiusz Kubich, wicestarosta pilski. Powiat Pilski jako współorganizator wsparł bowiem finansowo to wydarzenie.
- Jestem pod ogromnym wrażeniem waszych umiejętności. Gratuluję wszystkim, który wykonali te piękne lampy roratnie, a  szczególnie nagrodzonym i wyróżnionym – powiedział wicestarosta pilski.
Uroczystość uświetnił występ uczniów ze Szkoły Podstawowej w Skrzatuszu po kierunkiem s. Natalii ze zgromadzenia Sióstr Uczennic Krzyża i nauczyciela Małgorzaty Ryś. Z minirecitalem poezji śpiewanej wystąpili Paweł Melnarowicz i Przemysław Wojnarowski.

Lista nagrodzonych:
1. Małgorzata  Chamczyk klasa II, SP nr 6 Piła