Nagrody dla najlepszych matematyków

Data: 07-12-2018    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Nagrody dla najlepszych matematyków W Zespole Szkół Budowlanych w Pile podczas mikołajkowej gali, która odbyła się  6 grudnia, podsumowano Powiatowy Konkurs Matematyczny "Liczymy Zawodowo", który odbył się pod Honorowym Patronatem Starosty Pilskiego.
Wzięło w nim udział 7 drużyn ze szkół średnich z powiatu pilskiego. Komisja konkursowa ogłosiła zwycięzców. Nagrody najlepszym wręczyła Maria Bratkowska, etatowy członek Zarządu Powiatu w Pile. w Pile.
- Sama skończyłam matematykę, lubiłam ją zawsze. To była przyjemność nagrodzić uczniów, którzy ją również lubią, rozumieją i jej się uczą – powiedziała Maria Bratkowska, gratulując zwycięzcom.

Oto lista laureatów:
W kategorii liceum:
I miejsce  (132 punkty) – I Liceum Ogólnokształcące nr 1 w Pile.
Drużyna w składzie:  Kacper Iwicki, Dorian Ostrowski, Błażej Woźniak- opiekun Alina Wojewoda.
II miejsce (131 punktów) – Zespół Szkół im. Stanisława Staszica w Pile.
Drużyna w składzie: Paweł Błoch, Oliwia Frydryk, Artur Lisowski- opiekun Małgorzata Piekarska.

W kategorii technikum:
I miejsce (85 punktów) – Zespół Szkół Technicznych.
Drużyna w składzie: Kacper Musiał, Oskar Walczak, Adrian Przybylski, opiekun - Anna Zelent-Serówka.
II miejsce (82 punkty) – Zespół Szkół Budowlanych w Pile.
Drużyna w składzie: Karolina Betke, Szymon Stępień, Wiktor Wagner, opiekun - Magdalena Molak.
II miejsce ex aequo Zespół Szkół Gastronomicznych w Pile.
Drużyna w składzie: Kinga Nijak, Adrian Nowak, Agata Jagiełka, opiekun - Katarzyna Plewa.

Podczas festynu szkołę odwiedzili uczniowie klas ósmych szkół podstawowych i trzecich gimnazjum z powiatu pilskiego. Mieli oni okazję poznać pracownie dydaktyczne i wziąć udział w licznych pokazach i warsztatach budowlanych:  architektonicznych, renowatorskich i elektrycznych. W sumie tego dnia budowlankę zwiedziło 200 osób.