Laureaci olimpiady wiedzy o AIDS na podium!

Data: 06-12-2018    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Laureaci olimpiady wiedzy o AIDS na podium! W Młodzieżowym Domu Kultury w Pile wręczono nagrody i dyplomy zwycięzcom finału Powiatowego  Olimpiady Wiedzy o HIV/AIDS, który już po raz 9. zorganizowała Powiatowa Stacja Sanepidu ze Starostwem Powiatowym w Pile.  
Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Pile już od wielu lat prowadzi liczne kampanie edukacyjne i profilaktyczne. Jedną z nich jest olimpiada wiedzy o HIV/AIDS organizowana tradycyjnie 1 grudnia, w Światowy Dzień AIDS.
- Olimpiada to element edukacji rówieśniczej. Uświadomiona młodzież dzieli się wiedzą z kolegami i koleżankami. A wiedza o HIV i AIDS najlepiej zapobiega przenoszeniu się wirusa – mówią organizatorzy olimpiady.
W tym roku olimpiada odbyła pod hasłem ,,AIDS – wczoraj, dziś, jutro”, a testy rozwiązywało 38 uczniów szkół średnich, wcześniej wyłonionych podczas szkolnych eliminacji.
W czwartek najlepsi otrzymali nagrody i dyplomy Starosty Pilskiego. Laureatom gratulowała Danuta Kmieciak, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Pile, a dyplomy Starosty  Pilskiego wręczył Arkadiusz Kubich, wicestarosta pilski.  

W tym roku laureatów trzech pierwszych miejsc było wielu, bowiem kilku z nich otrzymało tę samą liczbę punktów.   
I miejsce: Julia Grudzień, Zespół Szkół im. Stanisława Staszica w Pile,
I miejsce Karolina Hinc, Zespół Szkół im. Stanisława Staszica w Pile,
II miejsce: Mateusz Magdziarz, Liceum Ogólnokształcące Towarzystwa Salezjańskiego im. św. Jana Bosko w Pile,
III miejsce: Dominik Stróżyński, Liceum Ogólnokształcące Towarzystwa Salezjańskiego im. św. Jana Bosko w Pile,
III miejsce: Anastazja Borisławska, Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Pile,
III miejsce: Izabela Ostaszewska, II Liceum Ogólnokształcące Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Pile.

Podczas podsumowania olimpiady wręczono również nagrody w konkursie „Nie daj szansy AIDS” na najlepszy spot filmowy, organizowanym przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Poznaniu, Polskie Towarzystwo Oświaty Zdrowotnej i oddziały terenowe „sanepidu”.
Etap powiatowy wygrały:
I  miejsce: Nicole Łoboda, Zespół Szkół Budowlanych w Pile.
II  miejsce: Martyna Figurska, Julia Grubich, Weronika Wąsik - uczniowie kl. III gimnazjum, Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Wysokiej.
III miejsce: Oliwia Senska, Wiktoria Gieleciak, Janusz Klawiński - Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Brzostowie.  
Do finału wojewódzkiego zakwalifikował się film Nicole Łobody z Piły.  Gratulujemy. 
 
 
Zapisz się na newsletter