Wielki finał olimpiady ekologicznej

Data: 09-11-2018    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Wielki finał olimpiady ekologicznej  W Starostwie Powiatowym w Pile w czwartek, 8 listopada rozegrano kolejny etap olimpiady ekologicznej, tym razem subregionu północnej Wielkopolski. Zmierzyli się najlepsi z najlepszych - laureaci etapów powiatowych, przeprowadzonych 16 października, na terenie powiatów: pilskiego, wągrowieckiego, chodzieskiego, złotowskiego, czarnkowsko-trzcianeckiego.
To była rywalizacja na wysokim poziomie. W zmaganiach  XI Ponadpowiatowej Olimpiady Ekologicznej Subregionu Północnej Wielkopolski wzięło udział aż 120 uczniów ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z pięciu powiatów. Starosta pilski, Eligiusz Komarowski podczas otwarcia olimpiady pogratulował uczestnikom ogromnej  wiedzy, która doprowadziła ich do tak wysokiego etapu i oczywiście życzył wszystkim powodzenia.
O godz. 9.00 do rozwiązywania testów zasiedli uczniowie szkół podstawowych, o 11.00 gimnazjalnych, a o godz. 13.00 ponadgimnazjalnych. Każda z grup na rozwiązanie testu  miała 45 min.Na koniec wszyscy uczestnicy olimpiady otrzymali pamiątkowe upominki.

Finaliści natomiast odbiorą wartościowe nagrody rzeczowe w postaci smartfonów, smartwatchów, słuchawek, tabletów oraz innych gadżetów elektronicznych już 23 listopada podczas  uroczystego podsumowania, które odbędzie się w Młodzieżowym Domu Kultury w Pile.

Ponadpowiatowa Olimpiada Ekologiczna Subregionu Północnej Wielkopolski odbywa się od 11 lat dzięki porozumieniu podpisanemu między powiatem pilskim a powiatem złotowskim, czarnkowsko-trzcianeckim, chodzieskim i wągrowieckim.
Tegoroczna edycja olimpiady dofinansowana została z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.

Laureaci etapu subregionalnego północnej wielkopolski
Szkoły podstawowe:
I miejsce – Bartosz Kasperkowiak , Powiat Wągrowiecki