Kładą tynki, fotografują, gotują i spotykają się z pracodawcami

Data: 08-11-2018    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Kładą tynki, fotografują, gotują i spotykają się z pracodawcami W szkołach i placówkach oświatowych prowadzonych przez Powiat Pilski w piątek, 9 listopada zakończy się Europejski Tydzień Umiejętności Zawodowych. To inicjatywa Komisji Europejskiej, której celem jest podniesienie atrakcyjności kształcenia zawodowego. Uczniowie realizują różne ciekawe projekty, a placówki otworzyły się na młodszych uczniów.

- Powiat Pilski jest partnerem tego projektu. Zaprosiliśmy do udziału dyrektorów szkół podstawowych, uczniów, pracodawców, by ofertą naszych szkół i placówek oświatowych zainteresować jak najszersze grono. Z kolei w naszych szkołach organizowanych jest wiele ciekawych wydarzeń, które wymagają od uczniów kreatywności, a przy okazji zdobywają oni dodatkową wiedzę – mówi Łucja Zielińska, dyrektor Wydziału Oświaty w Starostwie Powiatowym w Pile.   

A ciekawych wydarzeń nie brakowało i nadal nie brakuje.  
Powiatowe Centrum Edukacji w Pile 5 listopada odwiedzili uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 5 w Pile, którzy obejrzeli bazę techniczno-dydaktyczną szkoły. Z kolei uczniowie klasy II a Zespołu Szkół Budowalnych w Pile wzięli udział w szkoleniu z wykonywania tynków i ociepleń nowoczesnym systemem. Metodę przedstawił przedstawiciel firmy, która go stosuje. Z kolei w samej Budowlance odbył się spotkanie z pracodawcami.
W Zespole Szkół Technicznych w Pile (mechanik) uczniowie mogą realizować projekt „Zaprezentuj siebie! Zdobądź wymarzoną pracę!” . Zadanie polega na zaprezentowaniu się potencjalnemu pracodawcy w formie video cv, które jest obecnie nowoczesnym sposobem aplikowania na wymarzone stanowisko.
W Zespole Szkół Budowlanych odbyły się spotkanie uczniów z wieloma pracodawcami. Młodzież odbywała również ciekawe lekcje w terenie w ramach zajęć z architektury krajobrazu do tego .  
W Zespole Szkół im. St. Staszica odbyła się Gra Miejska inspirowana literaturą i filmem. Podczas gry uczniowie musieli wykazać się wiedzą, zdolnością logicznego myślenia i znajomością filmów. Odbyły się również warsztaty fotograficzne .
Uczniowie I LO przy Pola w ramach ETUZ odwiedzili Zakład Aktywizacji Zawodowej w Pile oraz w Czarnkowie. Tu wysłuchali ciekawych lekcji na temat wielu zawodów, bo jak wiadomo w liceum kształcenia zawodowego nie mają.
W Zespole Szkół przez Teatralnej w Pile też już się wiele działo. Odbyły się warsztaty fryzjerskie, z logistyki, doradztwa zawodowego. Zaprezentowano również staże we Włoszech, z których korzystają uczniowie.
W Zespole Szkół Gastronomicznych w Pile już odbyły się warsztaty na temat "Wystąpienia publiczne, jak się nie dać tremie", prowadzone przez studenta Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu. Dzisiaj, 8 listopada, odbył się La Fiesta Italiana – czyli „dzień włoski”.  
W piątek, 9 listopada – to dzień otwarty dla uczniów klas VIII szkół podstawowych w godz. od 9.30 do 12.30. Odbędzie się również konkurs kulinarny dla uczniów las technikum„ Biało-czerwono” na talerzu.
Do Europejskiego Tygodnia Umiejętności Zawodowych dołączył również Zespół Szkół w Łobżenicy. Uczniowie wzięli udział w konkursie wiedzy o zawodach, poznawali zawód ratownika a nawet aktora. Parktyczne zajęcia odbywały się również w CKZiU w Wyrzysku na przykład z fryzjerstwa, czy kulinarne, na przykład z okazji "święta jabłka"...
Zapisz się na newsletter