Powiat zdobył pieniądze na boiska dla szkół!

Data: 19-10-2018    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Powiat zdobył pieniądze na boiska dla szkół! Doskonała wiadomość dla uczniów dwóch szkół średnich w Pile. Dzisiaj w Starostwie Powiatowym w  Pile podpisano ważną umowę na dofinansowanie budowy dwóch boisk wielofunkcyjnych dla Zespołu  Szkół im. Stanisława Staszica i Zespołu Szkół Technicznych przy ul. Ceglanej. Co ważne, nowe obiekty będą ogólnodostępne.    
Budowa dwóch boisk to koszt około miliona złotych. Powiatowi Pilskiemu udało się jednak pozyskać dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki w wysokości  329 400 złotych. Decyzja o przyznaniu środków zapadła pod koniec września. Ale umowa z Ministerstwem została zawarta dzisiaj, 19 października. W obecności dyrektorów szkół podpisał ją Eligiusz Komarowski, Starosta Pilski i Przemysław Pochylski, etatowy członek Zarządu Powiatu w Pile.  
Środki, które otrzyma powiat będą pochodziły z Programu Sportowa Polska – Program Rozwoju Lokalnej Infrastruktury Sportowej. Nowoczesne obiekt będą gotowe już w przyszłym roku.
- Na tę inwestycję Powiat przeznaczy ze środków własnych kwotę około 700 tysięcy złotych. Przy pilskiej „Nafcie” i przy „Mechaniku” powstaną w końcu nowoczesne wielofunkcyjne boiska, na które uczniowie czekali wiele lat – powiedział Eligiusz Komarowski, starosta pilski
Oba projekty zakładają budowę boisk do piłki ręcznej, siatkowej i koszykówki. Dodatkowo przy „Nafcie”  pojawi się również kort tenisowy. Ponadto zaplanowano wykonanie piłkochwytów i oświetlenia, co pozwoli na korzystanie z boisk przez długie godziny, także po zmierzchu.
Każde z boisk wielofunkcyjnych będzie miało wymiary 44 x 24m i nawierzchnię z poliuretanu.
- To dla nas doskonała wiadomość. Dzisiaj mamy jedynie betonowy plac, który tylko przypomina boisko, ale nie spełnia warunków do  uprawiania sportu. Dlatego gdy jest ciepło, często zajęcia wychowania fizycznego odbywają się na Wyspie – mówi Marek Wasilewski, dyrektor ZS im. St. Staszica w Pile.   
Podobnie zadowolenia nie kryje Jacek Sikorski, dyrektor ZST w Pile.
- Szkoła istnieje od 45 lat i także nie posiada boisk do gier zespołowych na zewnątrz. Jako wuefista tym bardziej się cieszą, że nareszcie się ich doczekamy - wyznał.