2 mln zł na nowy sprzęt dla szpitala

Data: 07-10-2018    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

2 mln zł na nowy sprzęt dla szpitala Szpital Specjalistyczny w Pile wzbogaci się o sprzęt wartości 2 milionów złotych. Trafi on do Oddziału Intensywnej Terapii i Anestezjologii oraz na Oddział Neurologii z Pododdziałem Leczenia Udarów Mózgu.
To kolejna dobra wiadomość. Zapadła bowiem decyzja o przyznaniu Powiatowi Pilskiemu dofinansowania z budżetu państwa kwoty 1 592 000 zł na zakup sprzętu medycznego i wyposażenia dla dwóch oddziałów w pilskim szpitalu: intensywnej opieki medycznej i neurologii.
Władze Powiatu złożyły wniosek w lipcu tego roku, kiedy okazało się, że jest szansa na pozyskanie dodatkowych środków dla szpitala z rezerwy budżetowej. Wtedy Zarząd Powiatu zwołał sesję nadzwyczajną, bo warunkiem pozyskania tej ogromnej dotacji, było zabezpieczenie wkładu własnego w wysokości 398 tys. zł.

- Stanęliśmy wtedy przed niebywałą szansą pozyskania dodatkowych środków, a chodziło o kwotę blisko 1,6 mln złotych. I udało się. To będą kolejne duże inwestycje w pilskim szpitalu, tym razem w nowoczesny sprzęt i doposażenie oddziałów. Dodam, że w ciągu czterech lat inwestycje w szpitalu wyniosły już blisko 35 milionów złotych. To rekord w historii tej placówki. Dla porównania w poprzedniej kadencji zainwestowano w szpital 14 mln zł.  Ale naszym priorytetem jest podnoszenie jakości leczenia mieszkańców, dzięki czemu pilski szpital z każdym dniem staje się coraz nowocześniejszy – podkreśla Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

Z kolejnych zakupów nowoczesnego sprzętu satysfakcji nie kryje dr n.med. Aldona Pietrysiak, zastępca Dyrektora ds. Lecznictw Szpitala Specjalistycznego w Pile.
- To wspaniała wiadomość. Nowoczesny sprzęt na ta ważnym oddziale jakim jest intensywna opieka medyczna, gdzie ratuje się życie pacjentów jest niezbędny. Podobnie na neurologii niezbędne jest specjalistyczne wyposażenie sal, na których przebywa wielu pacjentów z udarami mózgu. Na pewno wszystko dobrze wykorzystamy z pożytkiem dla pacjentów – mówi.

NA OIOM: trafi sprzęt wartości 1 790 000 zł.
zakupionych zostanie m.in
- 8 respiratorów stacjonarnych
- aparat USG
- Aparat do leczenia nerkozastępczego
- 8 szt. specjalistycznych łóżek z materacami przeciwodleżynowymi
- Stacja centralnego monitorowania – 210 000 zł
- kardiomonitory - 240 000 zł
NA NEUROLOGIĘ: zakupione zostaną:
Specjalistyczne łóżka z materacami przeciwodleżynowymi.
 
Zapisz się na newsletter