Kolej na wąskotorówkę

Data: 09-07-2012    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Kolej na wąskotorówkę

Z nadzieją na poszerzenie zakresu współpracy wybrali się do Petera Erka z Ilmenau w Niemczech przedstawiciele powiatu pilskiego. Delegacja, na czele której stał Starosta Mirosław Mantaj, odwiedziła pasjonata kolei wąskotorowych, aktywnie uczestniczącego w obu zlotach organizowanych w ostatnich latach na terenie Białośliwia. Była okazja, aby przyjrzeć się imponującemu zbiorowi wagonów i pojazdów szynowych, warsztatowi naprawczemu, linii kolejowej, a nawet… kopalni, położonej w sąsiedztwie kompleksu.

Dwudniowe spotkanie miało bardzo intensywny przebieg. Nie obyło się bez rozmów o przyszłości naszej Kolejki. Uczestniczyli w nich również: Etatowy Członek Zarządu Stefan Piechocki, Wójt Białośliwia Franciszek Tamas, Dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg Krzysztof Tomczyk, Wiceprezes Wyrzyskiej Kolejki Powiatowej Jerzy Borzych oraz przedstawiciele Gabinetu Starosty, Przemysław Gawroński i Bernard Adamczyk. Na razie zbyt wcześnie mówić o konkretach, ale jest szansa, że ten wyjątkowy skarb Ziemi Pilskiej stanie się wkrótce jeszcze atrakcyjniejszy.