Inwestujemy w dokształcanie białego personelu

Data: 15-09-2018    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Inwestujemy w dokształcanie białego personelu Powiat Pilski dofinansuje kształcenie podyplomowe pielęgniarek i położnych w Szpitalu Specjalistycznym w Pile i w Szpitalu Powiatowym w Wyrzysku. Przekazał na ten cel 25 tysięcy złotych.
O finansowe wsparcie dokształcania białego personelu wystąpiła Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych z Siedzibą w Pile. Zarząd Powiatu przychylił się do tej prośby i na sesji nadzwyczajnej 30 sierpnia, radni dokonali zmian w budżecie.   
W piątek, 14 września, w siedzibie Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Pile przy ul. Motylewskiej, podpisano umowę na przekazanie środków. Powiat Pilski reprezentował Eligiusz Komarowski, Starosta Pilski i Przemysław Pochylski,  etatowy członek Zarządu Powiatu, Okręgową Izbę Pielęgniarek i Położnych z Siedzibą w Pile, jej przewodniczący Marcin Michlewicz, w imieniu Szpitala Specjalistycznego w Pile umowę podpisał dyrektor Rafała Szuca, Szpital Powiatowy w Wyrzysku reprezentował prezes spółki Almuetaz Nasrullah, który otrzymał  uchwałę Nadzwyczajnego Zgromadzenia Wspólników Spółki, której to Powiat Pilski jest 100-procentowym właścicielem.

Na dokształcanie podyplomowe pielęgniarek i położnych szpital w Pile otrzyma 20 tysięcy złotych, a  wyrzyska placówka – 5 tys. zł. Umowa przewiduje jeszcze, że każda pielęgniarka i położna, która skorzysta z dofinansowania na naukę, jest zobligowana do pozostania w dotychczasowym miejscu pracy przez co najmniej 3 lata.
- Dla nas oczywiście najważniejsze jest, by kwalifikacje personelu medycznego w obu placówkach były jak najlepsze, bo to zapewnia pacjentowi opiekę na najwyższym poziomie. Nie bez znaczenia jest jednak fakt, że dzięki wsparciu kształcenia, choć w małym stopniu, otrzymamy gwarancję zatrzymania wykwalifikowanej kadry w naszym powiecie. To niezwykle ważne w sytuacji, kiedy w minionych latach tak wiele jej ubyło, nie tylko przecież w naszym regionie, ale w całym kraju  – powiedział Eligiusz Komarowski, Starosta Pilski.
Zadowolenia nie krył również przewodniczący Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Pile Marcin Michlewicz.
- To dla nas ważny dzień. Mam nadzieję, że w ślad władz powiatu pilskiego pójdą także inne samorządy – powiedział.   
Średni koszt specjalizacji wynosi 3 550 zł w dwuletnim cyklu kształcenia.
 
Zapisz się na newsletter