Szkoły czekają na głosy

Data: 11-07-2012    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Szkoły czekają na głosy

Nadszedł czas na podsumowanie innowacyjnego projektu „eSzkoła – Moja Wielkopolska”, w którym brali również udział uczniowie reprezentujący trzy placówki z naszego powiatu. Poznali oni od kuchni pracę pilskich policjantów oraz prześledzili historię tańca od walcerka do hip-hopu.Przedsięwzięcie „eSzkoła – Moja Wielkopolska” wprowadza do 105 szkół z całego województwa naukę metodą projektów z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi – komputerów, tabletów i tablic interaktywnych.

Podczas zajęć pozalekcyjnych uczniowie z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Osieku nad Notecią, Gimnazjum im. Stanisława Staszica w Miasteczku Krajeńskim i III Liceum Ogólnokształcącym w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Komisji Edukacji Narodowej w Pile pracowali nad bardzo różnorodnymi projektami. Ich tematyka była dowolna – wszystko zależało od pomysłowości twórców. Gimnazjaliści z Osieka zajęli się tematem konserwantów w żywności, porównali dawne, wielkopolskie tańce ze współczesnym stylem hip-hop oraz przedstawili popularnego ziemniaka z nieznanych dotąd stron. Ich koledzy z Miasteczka Krajeńskiego pracowali nad tematami przyrodniczymi. Poruszyli w nich tematy zarówno zwierząt domowych, jak i tych bardziej egzotycznych, np. wielbłądów. Młodzież z Liceum poznała natomiast tajniki pracy policjantów z wydziału kryminalnego, przeprowadziła także projekty o mleku i jego przetworach oraz dowiedziała się, dlaczego samoloty latają. Teraz wszystkie prace można podziwiać w Internecie, a co najważniejsze – zagłosować na nie!

W czasie wakacji warto oddać swój głos zarówno na projekty z Piły i okolic, jak i na pozostałe 102 uczniowskie pomysły. Wystarczy wejść na stronę www.eszkola-wielkopolska.pl, kliknąć w mapkę Wielkopolski po prawej stronie ekranu, wybrać powiat, szkołę oraz projekt, który najbardziej nam się spodobał i zagłosować. Dzięki naszemu wsparciu, uczniowie pracujący nad projektami mają szansę na wartościowe nagrody – m.in. laptopy i aparaty cyfrowe. Ogłoszenie wyników i nagrodzenie najlepszych prac odbędzie się podczas październikowej gali. My oczywiście trzymamy kciuki za projekty z powiatu pilskiego i… głosujemy!

Projekt „eSzkoła – Moja Wielkopolska” realizowany jest przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego wraz z Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i Ogólnopolską Fundacją Edukacji Komputerowej, zaś współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Zapisz się na newsletter