Mieszkańcy domów pomocy na zawodach wędkarskich

Data: 23-08-2018    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Mieszkańcy domów pomocy na zawodach wędkarskich Nad urokliwie położonym jeziorem Młotkowieckim 22 sierpnia odbyły się Zawody Wędkarskie dla Osób Niepełnosprawnych z Domów Pomocy Społecznej i Warsztatów Terapii Zajęciowej działających w powiecie pilskim. Patronat nad tym wydarzeniem objął Starosta Pilski Eligiusz Komarowski. Szóstą edycję imprezy zorganizował DPS w Chlebnie, przy wsparciu wyrzyskiego Koło Polskiego Związku Wędkarskiego.

W zawodach uczestniczyło 7 dwuosobowych drużyn z domów pomocy społecznej w Dębnie, Chlebnie, Rzadkowie , Falmierowie, a także z warsztatów terapii zajęciowej w Liszkowie, Morzewie, Leżenicy.
Zawodnikom kibicowali m.in. starosta Eligiusz Komarowski, Kazimierz Wasiak, przewodniczący Rady Powiatu w Pile, Bogusława Jagodzińska, burmistrz Wyrzyska, Czesław Pachowicz, prezes zarządu Okręgu PZW w Pile, Lidia Pirtań, dyrektor Biura PZW w Pile oraz dyrektorzy Domów Pomocy Społecznej.
Starosta Pilski na początku zawodów życzył wszystkim udanych połowów. Puchary i dyplomy wręczali reprezentanci władz powiatu. Dziesięciu najlepszych zawodników otrzymało w nagrodę wędki ufundowane przez Okręg PZW, a pozostali - upominki rzeczowe.
- Dziękujemy panu Staroście, prezesowi Okręgu Nadnoteckiego PZW oraz zarządowi Koła PZW w Wyrzysku za wsparcie i pomoc w zorganizowaniu zawodów, a także ufundowanie pucharów i nagród – powiedział w imieniu organizatorów Edward Starszak, dyrektor DPS w Chlebnie.

Klasyfikacja VI Powiatowych Zawodów Wędkarskich dla Osób Niepełnosprawnych:
drużynowo:
I miejsce  - DPS Chlebno