Żeglarsko, kulinarnie i na koniu

Data: 20-08-2018    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Żeglarsko, kulinarnie i na koniu Za nami bardzo aktywny weekend. W Pile zawody żeglarskie, w Gródku Krajeńskim konkurs gotowania, a w Dziembówku Gala Jeździecka.  

REGATY NA ZALEWIE KOSZYCKIM

Zacznijmy od Zalewu Koszyckiego, przy którym w sobotę, od wczesnych godzin przedpołudniowych gromadzili się uczestnicy XIX Regat Żeglarskich o Puchar Grodu Staszica. Organizowane przez Uczniowski Klub Żeglarski „Wodniak” w Pile zawody zgromadziły około 50 młodych żeglarzy, rywalizujący w trzech klasach: Optymist (grupy starsza i młodsza) oraz Kadet. W klasyfikacji drużynowej najlepszy był UKŻ Wodniak, który wyprzedził dwie ekipy z Rogoźna: Kotwicę i Dwójkę. Na wodach pływali również reprezentanci innych klubów, między innymi ChKŻ LOK Chodzież, YK Człuchów i UKŻ Środa Wielkopolska.

DZIKIE POLA
Tego samego dnia duże święto przeżył mały Gródek Krajeński w gminie Łobżenica. Dzięki Stowarzyszeniu „Formacja” Dźwierszno, odbył się tam V Konkurs Gotowania „Dzikie Pola” o Złotą Michę Księdza Kajetana. Bezpośrednio po zakończeniu kulinarnej części imprezy rozpoczęły się wielogodzinne, bardzo widowiskowe zmagania w ramach 4. Konkursu Skoków przez Przeszkody. Zgromadzona widownia przeżyła wyjątkowe chwile w pięknej scenerii. Dzieciom zapewniono bezpłatne zamki dmuchane, a dorosłym darmowe kajaki. Na wyciągnięcie ręki była również plaża nad Jeziorem Stryjewskim. Każdy znalazł coś dla siebie.

GALA JEŻDZIECKA W DZIEMBÓWKU
Ale konie królowały nie tylko w Gródku, bowiem dzień później w Dziembówku (gmina Kaczory) odbyła się XVII Wielka Gala Jeździecka. Na widzów czekał bardzo bogaty program, złożony z sześciu konkurencji o różnym stopniu trudności. I tutaj wiele atrakcji czekało na najmłodszych. A najbardziej prestiżowy konkurs, Grand Prix Kaczor, będący jednocześnie XVI Memoriałem Szymona Usowicza, wygrał Łukasz Brzóska na koniu Quicklensky. Tradycyjnie wydarzenie przygotował niezawodny Klub Jeździecki PROFIL Piła.

Każde z wydarzeń wsparł finansowo Powiat Pilski.
Zapisz się na newsletter