29 drużyn na trasie Rajdu Dziubakiewicza

Data: 13-08-2018    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

29 drużyn na trasie Rajdu Dziubakiewicza Już po raz dziewiętnasty w Kruszewie, w minioną niedzielę odbył się Rajd Dziubakiewicza, tym razem pod hasłem „100 lat Niepodległej”. Wystartowało w nim 29 drużyn, które walczyły o puchary Wicestarosty Pilskiego, a Powiat Pilski po raz kolejny wsparł to wydarzenie.
W tym rajdzie nie chodzi o ściganie, a przede wszystkim o zabawę. Drużyny poruszają się samochodami po drogach publicznych, muszą przede wszystkim zaliczyć punkty kontrolne i odpowiedzieć na pytania, które dotyczą miejsc odwiedzanych na trasie rajdu. Dlatego choć długość trasy wyniosła niespełna 40 km wprowadzono limit czasu aż 1,5 godziny. Druga część zmagań odbyła się  na stadionie wiejskim w Kruszewie. Tu odbył się festyn dla mieszkańców, a drużyny musiały wziąć udział przynajmniej dwóch konkurencjach sportowych. Po zsumowaniu punktów wyłoniono zwycięzców:
I miejsce – Krystian Mroziński i Radosław Mroziński
II miejsce – Agnieszka Lechowicz i Krzysztof Lechowicz
III miejsce  Marek Kulwas i Kacper Pilarski


Puchary wręczył Stefan Piechocki, Wicestarosta Pilski.
- Co roku staram się przyjeżdżać na tę imprezę. Jest ona niezwykle ważna dla mieszkańców Kruszewa. W przyszłym roku będziemy świętować już dwudziestą rocznicę rajdu. Jestem zatem ciekawy czym organizatorzy zaskoczą uczestników z okazji jubileuszu. Muszę przyznać, że jestem pod dużym wrażeniem organizacji tego wydarzenia. Organizatorom składam zatem gratulacje za trud jaki wkładają w tę imprezę, by mogła się rozwijać i dostarczać niezapomnianych wrażeń jej uczestnikom – powiedział.
Warto zatem dodać, że organizatorem rajdu był Wiejski Dom Kultury w Kruszewie.
 
Zapisz się na newsletter