Rodzinnie w rytmie country na stadionie przy Okrzei

Data: 27-05-2018    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Rodzinnie w rytmie country na stadionie przy Okrzei Rodzinny Piknik Country nad Gwdą już za nami. To kolejne duże wydarzenie na stadionie przy Okrzei,  które przyciągnęło całe rodziny. Mieszkańcy Piły i powiatu pilskiego bawili się znakomicie w rytmach country, a dzieci nie odstępowały dmuchanych zamków i wielu innych trakcji, z których mogły korzystać za darmo. Tak jak się spodziewaliśmy - gwiazda wieczoru Gang Marcela - porwał publiczność do tańca.

Tegoroczna formuła XI Festiwalu Country nad Gwdą sprawdziła się doskonale, podobnie jak miejsce – czyli stadion przy ul. Okrzei. Wydarzenie to miało charakter rodzinnego pikniku, było więc wszystko, co potrzebne, by bawiły się całe rodziny, a że muzyka country łączy pokolenia, bawili się zarówno młodsi, jak i starsi.

Pogoda dopisała. Już przed godziną 16. stadion zaczął się wypełniać. Pojawili się pierwsi kowboje – silna grupa z Wielkopolski, wierni fani festiwalu Country nad Gwdą. Mieszkańcy również przybywali, rodzinny piknik zaczął się bowiem już nieco wcześniej. Szybko zaczęły ustawiać się kolejki do dmuchanych urządzeń, z których do utraty tchu korzystali najmłodsi.
Na płycie stadionu pojawiły się jednak i inne atrakcje, które były nie mniej oblegane. Furorę zrobił elektryczny byk, którego dosiadali nie tylko młodsi uczestnicy pikniku ale również starsi.  Podobnie oblegana była elektryczna krowa, której dojenie sprawiało dzieciom ogromną frajdę. Jak przystało na piknik country kowbojskie atrybuty musiały być!
Otwarcia festiwalu dokonał jego dyrektor artystyczny Krzysztof Meszyński. Zanim jednak gwiazdy festiwalu pojawiły się na scenie publiczność mogła podziwiać utalentowane zespoły i solistów z MDK Iskra w Pile, m.in. Słodziaki, a potem Iskierki.

Jako pierwszy na scenie pojawił się zespół GOOD TIME. Jego profesjonalne brzmienie, doświadczenie i dynamika porwały publiczność. Wielkopolscy kowboje zaczęli swój taniec pod sceną. Niebawem zaczęli do nich dołączać uczestnicy zabawy i uczyć się tańca kowbojskiego.  

Po koncercie odbyły się emocjonujące konkursy: ujeżdżanie byka, przeciąganie liny, skoki w workach. W szranki stanęły trzy drużyny: studenci Wyższej Szkoły Gospodarski, oddziału w Pile, pracownicy Starostwa Powiatowego w Pile i pilskiego Basketu. Zabawy, śmiechu było co nie miara.

Potem chwila oddechu i miła uroczystość na scenie. Kowboje podziękowali organizatorom Rodzinnego Pikniku Country nad Gwdą, a starosta pilski Eligiusz Komarowski, tego dnia Szeryf Festiwalu, a zarazem mecenas tego wydarzenia, otrzymał upominek z pamiątkowym wygrawerowanym napisem Country nad Gwdą.
- Dziękuję. To dla mnie ogromna satysfakcja, że jesteśmy tu dzisiaj wszyscy razem, przy tej wspanialej muzyce i tak doskonale się bawimy. To kolejne wydarzenie, które udowadnia, że to miejsce – stadion przy Okrzei – jest potrzebne, że warto było przywrócić je do życia. W ubiegłym roku odbył się tu piknik z okazji Święta Wojska Polskiego i stadion tego dnia odwiedziło kilkanaście tysięcy osób. Tydzień temu zorganizowaliśmy tu Festyn Strażacki i mieszkańcy również tłumnie przybyli i niezwykle ciekawie i miło spędzili tu niedzielne popołudnie powiedział starosta Eligiusz Komarowski.  
W sobotę przypadał Dzień Matki, starosta złożył więc życzenia wszystkim mamom z okazji ich święta. 

Niebawem na scenie pojawiła się ALICJA BONCOL&KOALICJA - dama polskiej muzyki country, która w tym roku obchodzi jubileusz 25-lecia działalności scenicznej! Urzekła publiczność charyzmą i niezwykle mocnym głosem. Po blisko godzinnym koncercie otrzymała od fanów pamiątkowy szklany puchar, a także dyplom z okazji 25 – lat na scenie, który wręczył jej starosta pilski Eligiusz Komarowski i Krzysztof Meszyński. Artystka otrzymała też przepiękny bukiet kwiatów.

Niebawem ogłoszono wyniki konkursów. Pierwsze miejsce zajęła drużyna Wyższej Szkoły Gospodarki i to do niej powędrował Puchar Szeryfa – starosty pilskiego Eligiusza Komarowskiego. Dwa drugie miejsca ex aequo zajęły drużyny Starostwa Powiatowego w Pile i pilskiego Basketu.  

Wkrótce na scenie pojawił się zespół HONKY TONK BROTHERS znakomicie wykonujący muzykę country. Zagrał oryginalne piosenki amerykańskie oraz sprawdzone przeboje własnego autorstwa.
Muzyczna impreza rozkręciła się na dobre. Wiele par tańczyło pod sceną, dzieci nadal oblegały ulubione zamki…, a starsze ujeżdżały byka.  

Kiedy zapadł zmrok na scenie pojawiła się gwiazda festiwalu zespół GANG MARCELA. Publiczność przywitała go niezwykle gorąco, a zespół zaczął koncert od swoich największych przebojów: "Tyle złamanych serc", "Zaświeciła moja gwiazda", "Znajdziemy pośród trosk", "Ojciec żył tak jak chciał", "Kto jeśli nie ty". Wokalistka Barbara Trojan natychmiast uwiodła publiczność swoim aksamitnym głosem, a melodyjne piosenki wszystkich porwały do tańca.
I tak około północy, po pełnym emocji Pikniku Rodzinnym Country nad Gwdą, ostatni wierni fani tej muzyki zaczęli opuszczać stadion przy Okrzei w Pile…   
 
Zapisz się na newsletter