Medale i odznaczenia dla strażaków i przyjaciół

Data: 23-05-2018    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Medale i odznaczenia dla strażaków i przyjaciół Podczas obchodów Powiatowych Dni Strażaka w Młodzieżowym Domu Kultury Iskra w Pie odbyła się uroczysta akademia, podczas której strażacy i przybyli goście uczcili także 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.
Obchody zorganizowali wspólnie: Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Pile, Starosta Pilski oraz Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Pile.

Komendant Powiatowy PSP w Pile bryg. Rafał Mrowiński podziękował strażakom zarówno z PSP jak i druhom OSP za poświęcenie w służbie. Przywołał również rolę strażaków o odbudowywaniu Niepodległej Polski. Za wspieranie codziennej działalności podziękowania zostały skierowane również do przyjaciół strażaków.
Uroczystość była okazją do wręczenia odznaczeń  i medali. Wielu tez strażaków otrzymało awanse na wyższe stopnie i stanowiska służbowe.
Strażacy nagrodzili też przyjaciół, którzy wspierają ich w codziennej służbie. Wśród nich jest starosta pilski Eligiusz Komarowski, który otrzymał Medal Za Zasługi dla Pożarnictwa.

Brązowe odznaki „Zasłużony dla ochrony przeciwpożarowej”
kpt. Grzegorz Orłowski
mł. asp. Bartłomiej Wolan

Złoty Znak Związku Ochotniczej Straży Pożarnej Rzeczpospolitej Polski