Spotkanie weteranów Misji Pokojowych ONZ

Data: 22-05-2018    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Spotkanie weteranów Misji Pokojowych ONZ W hotelu Gromada w Pile weterani zrzeszeni w Stowarzyszeniu Kombatantów Misji Pokojowych ONZ Koła nr 24 obchodzili swoje święto z okazji Dnia Weterana Działań Poza Granicami Państwa oraz Międzynarodowego Dnia Uczestników Misji Pokojowych.
Patronat honorowy nad tym wydarzeniem objął Starosta Pilski Eligiusz Komarowski, który miał przyjemność spotkać się z byłymi żołnierzami sił ONZ, którzy pełnili misje pokojowe na całym świecie. Na spotkanie przybyło kilkudziesięciu kombatantów. Gościem był również gen. pilot w st. spocz. Zenon Kułaga.

  - Jestem pełen podziwu dla żołnierzy, którzy służyli w siłach ONZ. To były misje pokojowe, ale przecież były prowadzone w regionach ogarniętych konfliktami i to na całym świecie. Żołnierze chronili ludność cywilną, ale również byli narażeni na niebezpieczeństwo  – mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski.   

Warto zaznaczyć, że podczas spotkania, które przebiegało w miłej koleżeńskiej atmosferze i pełnej wspomnień, wręczono również medale „ Za zasługi dla SKMP ONZ", które przyznał Zarząd Główny Stowarzyszenia Kombatantów Misji Pokojowych ONZ, uchwałą z 24 kwietnia 2018 roku.
Medal i dylom otrzymał m.in. starosta pilski Eligiusz Komarowski „Za upowszechnianie wiedzy o udziale Polaków w misjach pokojowych, krzewienie patriotyzmu i promowanie idei obronności.

Ponadto medale otrzymali: Aleksander Wojtania, Zdzisław Szwarc i  Wojciech Śmiechowski
Zapisz się na newsletter