1005 oznakowanych rowerów. To rekord!

Data: 19-05-2018    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

1005 oznakowanych rowerów. To rekord! Padł kolejny rekord! W sobotę, 19 maja,  przed Starostwem Powiatowym w Pile funkcjonariusze z pilskiej komendy policji oznakowali 1005 rowerów! Do tego policjanci edukowali rowerzystów jak bezpiecznie poruszać się na drogach. Panowała fantastyczna piknikowa atmosfera, a każdy rowerzysta odjechał z licznymi prezentami, poprawiającymi jego bezpieczeństwo w ruchu drogowym.  

Akcja znakowania rowerów organizowana przez Powiat Pilski, Komendę Powiatową Policji w Pile i  Auto Park Skoda Zofia Szcześniak w Pile okazała się niebywałym sukcesem. Tym razem odbywała się pod hasłem „Bezpieczna jazda rowerem po powiecie pilskim”.
Znakowanie rozpoczęło się o godz. 11 przed Starostwem Powiatowym w Pile. Jednak już znacznie wcześniej rowerzyści zaczęli do nas przyjeżdżać. Po godzinie 11. do stanowiska funkcjonariuszy pilskiej komendy ustawiła się już całkiem spora kolejka. Znakowanie jednak przebiegało bardzo sprawnie. Mundurowi specjalnym pisakiem znakowali każdy rower, następnie go fotografowali. W ten sposób numer roweru podobnie jak jego wygląd uwieczniony na zdjęciu trafił do policyjnej bazy.

-Gdyby ktoś ukradł taki pojazd, policji łatwiej będzie go odnaleźć – wyjaśniała podkom. Żaneta Kowalska z KPP w Pile.

Na znakowanie rowerów przyjeżdżały całe rodziny. Było mnóstwo małych dzieci na niedużych rowerkach. Ich pojazdy też zostały oznakowane.

Każdy rowerzysta po oznakowaniu roweru otrzymywał prezenty, które przygotował dla nich Powiat Pilski: dzwonek do roweru, kamizelki odblaskowe, a także mapy powiatu pilskiego z trasami rowerowymi. Ale na tym nie koniec.
Każdy miał jeszcze szansę otrzymać nagrody ufundowane przez partnera naszej akcji Auto Park Skoda Zofia Szcześniak w Pile: lampki do rowerów, bidony, przyborniki, koszyk, rowerowy uchwyt do bagażnika samochodowego, była też nagroda główna - zaparkowana do pełna skoda kodiaq na weekend. Wystarczyło wypełnić ankietę z pytaniami dotyczącymi bezpiecznej jazdy rowerem,  znajomości powiatu pilskiego, czy historii Skody która promuje zdrowy sportowy styl życia – właśnie jazdę rowerem.  

Podczas naszej akcji było bowiem dużo edukacji.
- Rowerzyści są najbardziej narażeni na wszelkie zdarzenia drogowe. Dlatego tak ważne jest ich bezpieczeństwo, zwłaszcza widoczność na drodze. Podstawą jest element odblaskowy, na przykład kamizelka – tłumaczyła podkom. Żaneta Kowalska.

A te otrzymywali wszyscy, dzieci również. Dzwonek z kolei to konieczny element wyposażenia roweru, dlatego Powiat Pilski razem z Auto Park Skoda Zofia Szcześniak przygotował ich ponad 1000.
Akcja znakowania rowerów przybrała charakter familijnego pikniku. Policja zorganizowała strefę malucha, w której były liczne konkursy dla dzieci i nagrody. Świetnie bawił się z nimi także sierżant Pyrek. Dodatkową atrakcją był  pokaz umiejętności policyjnego psa. Rowerzyści mogli korzystać ze stoisk gastronomicznych, dzieci zajadały się lodami i watą cukrową. Każdy też mógł na miejscu skorzystać z pomocy pracowników stacji sanepidu i zmierzyć ciśnienie. Słowem było to bardzo udane wydarzenie.

-Frekwencja była znakomita. Świadczy o tym liczba oznakowanych rowerów - 1005 sztuk, to fantastyczny wynik. Po raz kolejny okazało się, że jest ogromne zapotrzebowanie na takie akcje, które Powiat Pilski organizuje wspólnie z Komendą Powiatową Policji w Pile. Znakowanie rowerów staje się bardzo popularne, co z pewnością ma wpływ na spadek liczby kradzieży rowerów, co pokazują policyjne statystki. Ale ważne jest też bezpieczeństwo rowerzystów. Dlatego angażujemy się w akcje edukacyjne, które prowadzą funkcjonariusze pilskiej komendy. Chcąc podnieść bezpieczeństwo rowerzystów na drodze, przekazujemy im kamizelki odblaskowe, a tym razem także dzwonki. Dziękuję naszemu nowemu partnerowi - przedstawicielowi Skody w Pile, który również zaangażował się w ich zakup. Dziękuję pilskim policjantom, którzy pracowali znakomicie. Na pewno zorganizujemy niebawem kolejną taką akcję, bo widzimy, że jest bardzo potrzebna – podsumował Eligiusz Komarowski, starosta pilski.
 
Zapisz się na newsletter