Niezbędnik weekendowy. Tu warto z nami być!

Data: 17-05-2018    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Niezbędnik weekendowy. Tu warto z nami być! Dwa najbliższe weekendy nie warto siedzieć w domu. Już w najbliższą sobotę, 19 maja, przed Starostwem Powiatowym w Pile odbędzie się akcja znakowania rowerów, w niedzielę na stadionie przy Okrzei od rana Mobilny Pobór Krwi, a po południu od godz. 14. Festyn Strażacki. Z kolei 26 maja, w Dzień Matki zapraszamy mieszkańców na stadion przy Okrzei na Rodzinny Piknik Country, który zacznie się o godz. 16.

- W najbliższych dniach w mieście Piła, stolicy powiatu pilskiego, odbędzie się naprawdę dużo ciekawych wydarzeń, które będziemy organizować z wieloma sprawdzonymi już partnerami. Zapewniam, że każdy mieszkaniec znajdzie coś dla siebie. Serdecznie zapraszam – mówi starosta pilski Eligiusz Komarowski.

BEZPŁATNE ZNAKOWANIE ROWERÓW, sobota godz. 11 – 17, przed Starostwem Powiatowym w Pile.
Najbliższą akcją będzie Bezpłatne Znakowanie Rowerów.
- Mamy już doświadczenie, bo dwukrotnie w ubiegłym roku organizowaliśmy takie akcje razem z Komendą Powiatową Policji w Pile. Ta będzie jednak wyjątkowa, bo pozyskaliśmy jeszcze kolejnego partnera Auto Park Skoda Zofia Szcześniak w Pile, który ufundowała fantastyczne nagrody – zachęca starosta pilski.

Każdy, kto oznakuje rower i wypełni ankietę z prostymi pytaniami weźmie udział w konkursie. A do wygrania jest:
uchwyt na rower do bagażnika samochodowego, kosz na rower, bidony, przyborniki rowerowe i lampki rowerowe.
A główną nagrodą jest zatankowana do pełna skoda kodiaq na weekend!  

Celem akcji jest podniesienie bezpieczeństwa rowerzystów, edukacja  oraz promocja zdrowego sportowego stylu życia. Tradycyjnie każdy kto pojawi się na znakowaniu rowerów otrzyma jeszcze od nas w prezencie: kamizelkę odblaskową, dzwonek, mapę rowerową i inne gadżety.

Oznakowanie roweru jest o tyle ważne, że w przypadku jego kradzieży, policja może go łatwiej odnaleźć.
-  Dla przykładu w 2015 roku na terenie Piły doszło do 77 kradzieży rowerów, w 2016 roku nastąpił dynamiczny spadek, bo doszło tylko do 19 kradzieży, w 2017 skradziono 15 rowerów, a w tym roku doszło do kradzieży 8 rowerów. Z kolei wykrywalność, czyli  ich odzyskanie szacuje się na 70 procent. Bez wątpienia wpływ na to mają akcje znakowania jednośladów - mówi podkom. Żaneta Kowalska, oficer prasowy komendanta Powiatowego Policji w Pile.

MOBILNY POBÓR KRWI, niedziela 20 maja, godz. 9.30-13., stadion przy Okrzei
To kolejny mobilny pobór krwi, który organizujemy razem z Rejonowym Odziałem PCK w Pile, w ramach akcji „KRWIODAWSTWO NIE MA WAKACJI”.
- Zapraszamy krwiodawców, wiemy, że jest ich wielu, o czym świadczyły kolejki, podczas poboru krwi pod Starostwem Powiatowym w Pile, która miała miejsce w kwietniu tego roku. Zgłosiło się ponad 50 osób, a 31 oddało krew. Pozyskaliśmy wtedy prawie 14 litrów krwi – mówi Mirosław Welc, prezes Rejonowego Oddziału  PCK w Pile.  


PIKNIK STRAŻACKI, niedziela, 20 maja, godz. 14., stadion przy Okrzei
To wydarzenie skierowane jest do całych rodzin. Będzie miało charakter pikniku. Zaprezentują się nie tylko zawodowe służby z PSP,  ale także drużyny OSP z całego powiatu pilskiego.
- Piknik uświetni Powiatowe Dni Strażaka. Zaplanowaliśmy bardzo dużo atrakcji, zaprezentujemy samochód ratownictwa ekologicznego oraz technicznego, który w tym roku trafił do pilskiej komendy i jest to jedyny taki pojazd w Północnej Wielkopolsce – zachęca mł. bryg. Zbigniew Szukajło, z Komendy Powiatowej Państwowej Straży  Pożarnej w Pile.  
Strażacy przygotowali np. pokaz cięcia samochodu, a atrakcją dla dzieci będzie wielka piana, którą wypuszczą na płytę boiska i będzie się można w niej zanurzyć!  

Odbędzie się Turniej Orkiestr Dętych Regionu Nadnoteckiego o Puchar Starosty Pilskiego. Będzie też okazja obejrzeć występy mażoretek.
- Takiego wydarzenia nie było w Pile przynajmniej od 30 lat. Będzie to wspaniały pokaz muzyczny, ale również ciekawy dla oka. A publiczność sama  wybierze zwycięzcę – mówi z kolei Estera Serówka, prezes Oddziału Nadnoteckiego Polskiego Związku Chórów i Orkiestr w Pile.

Atrakcje dla dzieci: dmuchane zamki za darmo, przejazdy bryczką, na kucyku, bungee, wodne dmuchane kule i wiele innych.
O godz. 18. na scenie wystąpi zespół AM z Wyrzyska, który zawsze podrywa widownię do tańca.

Podczas festynu: zbiórka na budowę pilskiego hospicjum.
Będą stoiska: Szkoły Policji – ciekawostki kryminalne, Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych, które będą wykonywać badania poziomu cukru, mierzyć ciśnienie krwi. Będzie dietetyk, terapeuta od terapii uzależnień.
Na miejscu liczne stoiska gastronomiczne.

RODZINNY PIKNIK COUNTRY, sobota, 26 maja, godz. 16, stadion przy Okrzei
Po raz pierwszy Powiat Pilski organizuje to wydarzenie, którego twarzą od lat jest Krzysztof Meszyński, który w tym roku zaprosił do Piły same gwiazdy tego gatunku muzyki.  
- Na scenie wystąpią Alicja Boncol&Koalicja, Good Time Music, Honky Tonk Brothers i z pewnością znany dobrze masowej publiczności Gang Marcela – wymienia Krzysztof Meszyński.
 
Formuła tego wydarzenia będzie w tym roku poszerzona. Oprócz występów zespołów country będzie wiele atrakcji dla dorosłych i dzieci, bo nie bez powodu jest to piknik rodzinny.

Zabawa w klimacie country: za darmo ujeżdżanie elektrycznego byka, dojenie krowy, nauka tańca kowbojskiego.
Dla dzieci: za darmo dmuchane zamki,  konkursy z nagrodami.
Na miejscu stoiska gastronomiczne
 
Zapisz się na newsletter