Niepełnosprawnym należy się szacunek i uwaga nie tylko od święta

Data: 16-05-2018    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Niepełnosprawnym należy się szacunek i uwaga nie tylko od święta Od mszy świętej w kościele pw. św. Mikołaja w Ujściu rozpoczął się XV Powiatowy Dzień Godności Osoby Niepełnosprawnej. Po jej zakończeniu licznie zgromadzeni uczestnicy spotkania przemaszerowali na plac przy Ujskim Domu Kultury. Tam, podobnie jak przed kilku laty, odbyła się druga część tej wyjątkowej uroczystości.

Obchody miały miejsce 15 maja.
 – Każdemu z państwa należy się miłość i szacunek. I to nie tylko dzisiaj, od święta, ale zawsze. Jestem szczęśliwy, mogąc być dziś z Państwem – powiedział podczas otwarcia Stefan Piechocki, wicestarosta pilski.
Na wydarzeniu władze powiatu reprezentował również Przemysław Pochylski, etatowy członek zarządu. Dodajmy, że patronat honorowy nad imprezą sprawował Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

Część artystyczną wypełniły występy Pilskiego Teatru Tańca, działającego przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Pile, a także prezentacje przygotowane przez uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej z Piły i Morzewa oraz WTZ „Caritas” Piła. Całość dopełniła zabawa taneczna, którą prowadził Marek Górzyński. Oczywiście, nie mogło zabraknąć dobrego poczęstunku, wystawy prac osób niepełnosprawnych i… dobrej pogody, która dopisała mimo mało przychylnych prognoz. To był bardzo udany dzień!
 
Zapisz się na newsletter