Mali artyści uczcili 70-lecie pilskiej biblioteki

Data: 16-05-2018    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Mali artyści uczcili 70-lecie pilskiej biblioteki W Młodzieżowym Domu Kultury „Iskra” wręczono nagrody maluchom z pilskich przedszkoli, które wzięły udział w konkursie plastycznym zorganizowanym z okazji 70–lecia Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Pile im. Pantaleona Szumana.

Celem konkursu było zapoznanie dzieci z patronem pilskiej biblioteki, rozwijanie w nich twórczej pasji, pomysłowości,  wyobraźni i oczywiście umiejętności plastycznych.
Na konkurs wpłynęło 80 prac indywidualnych i jedna grupowa z 14 pilskich przedszkoli.
Jury pod przewodnictwem Małgorzaty Białej, absolwentki Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Poznaniu, autorki wystaw indywidualnych i zbiorowych, laureatki prestiżowych nagród i wyróżnień wzięło pod uwagę samodzielność i twórczy charakter prac, zgodność z tematyką oraz estetykę prac. Maluchom gratulował starosta pilski Eligiusz Komarowski oraz Przemysław Pochylski, etatowy członek zarządu powiatu.
Uroczyste podsumowanie uświetnił występ Mariusza Czajki, iluzjonisty, który zasiada w kręgu członków Krajowego Klubu Iluzjonistów z siedzibą w Łodzi – jedynej polskiej organizacji zrzeszonej w Światowej Federacji Stowarzyszeń Iluzjonistycznych. Jego "czary" zachwyciły przedszkolaków.

Lista nagrodzonych:
w kategorii 5 lat :
I miejsce - Maja Michalska,
II miejsce – Nela Zegan,
III miejsce -  Michalina Pietrzak;

w kategorii 6 lat :
I miejsce – Szymon Nowak,
II miejsce – Sebastian Polzin i Wojciech Łukasik,
III miejsce – Bartosz Jedliński;

w kategorii 7 lat :
I miejsce – Kacper Kozłowski,
II miejsce – Hanna Jaworska,
III miejsce – Laura Zielińska.
Zdobywcy pierwszych miejsc otrzymali książki, nagrody plastyczne oraz vouchery dla swoich grup na godzinne spotkanie w Oddziale dla Dzieci, ul. Staromiejska 14.

Ponadto jury postanowiło wyróżnić trzy przedszkola, które złożyły największą liczbę prac, a nie zdobyły głównej nagrody. One również otrzymały vouchery na wizyty w bibliotece:
1. Publiczne Przedszkole nr19 – grupa „Misie’,
2. Niepubliczne Przedszkole Anglojęzyczne „First Steps in English” (Vermilion) – grupa „Blue Apples”,
3. Publiczne przedszkole nr 12 – grupa „Biedronki”.
 
 
Zapisz się na newsletter