Strzelali na 100. rocznicę odzyskania niepodległości

Data: 14-05-2018    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Strzelali na 100. rocznicę odzyskania niepodległości Strzelecki Klub Sportowy Inter – Continental Piła w Centrum Tarcza zorganizował otwarte zawody pod nazwą „III Puchar Sekcji Historycznej”. W ten sposób strzelcy uczcili 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.  

– Nasz klub dzieli się na sekcje, w zależności od rodzaju broni, którą ich członkowie się posługują. Działająca od trzech lat sekcja historyczna po raz trzeci zorganizowała swoje zawody. Za broń historyczną uważa się tę, którą wyprodukowano do 1967 roku – wyjaśnia Kazimierz Sadowski, prezes SKS Inter – Continental.

W zawodach z bronią historyczną w ręku (pistoletem i karabinem) wzięło udział 20 strzelców. Większa, bo 30-osobowa grupa rywalizowała przy użyciu broni współczesnej.
– Liczbę zawodników ograniczyły możliwości osi strzeleckich w Centrum Tarcza – dodaje prezes Sadowski, pełniący tego dnia rolę sędziego głównego.  
Dzięki udanej współpracy z Powiatem Pilskim, odbyły się również zawody drużynowe z udziałem czteroosobowych zespołów reprezentujących szkoły ponadgimnazjalne. Każdą z ośmiu ekip współtworzyło trzech uczniów i nauczyciel. Rywalizowano w konkurencji karabin sportowy 50 metrów. Najlepsi okazali się goście spoza powiatu: młodzież ze Złotowa i Szubina. Trzecie miejsce wywalczył pilski „Mechanik”.
 
Zapisz się na newsletter