Drużyna dziewcząt pilskiego Basketu w Półfinale Mistrzostw Polski!

Data: 09-05-2018    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Drużyna dziewcząt pilskiego Basketu w Półfinale Mistrzostw Polski! To największy sukces klubu od… ponad 10 lat -  wyznał Tomasz Pochylski, prezes Enea Basket Piła, a zarazem trener i  zawodnik. – Nasza drużyna dziewcząt spisała się w ćwierćfinałach rewelacyjnie i ma apetyt na więcej – powiedział.  

A chodzi o zespół Enea Basket Piła U14 (czyli dziewczęta do lat 14). Jego trzon stanowią uczennice Szkoły Podstawowej nr 11 w Pile, choć dołączyły już do niego także zdolne młode koszykarki z innych placówek. Dziewczęta radzą sobie rewelacyjne, grają razem dwa sezony, a osiągają już świetne wyniki.

Niedawno w Kutnie odbył się turniej Ćwierćfinałowy Mistrzostw Polski w Koszykówce Kobiet do lat 14. Nasza drużyna zajęła 2. miejsce i uzyskała awans do turnieju Półfinałowego Mistrzostw Polski.
Turniej półfinałowy w którym zagra Basket odbędzie się jeszcze w maju, w Pabianicach. Nasze zawodniczki znalazły się w Grupie II, mają mocnych rywali w tym gospodarza: PTK OrtoMedSport Pabianice, UKS La Basket Hussar Warszawa i ŁKS KK Łódź. Ale póki co mocno trenują, gdyby nawet nie awansowały, to i tak sukces odniosły już ogromny.  

W poniedziałek zdolną i obiecującą drużynę przyjął starosta pilski Eligiusz Komarowski, by osobiście złożyć zawodniczkom gratulacje. Koszykarkom towarzyszyli trenerzy i rodzice. Obecny był również Przemysław Pochylski, etatowy członek zarządu powiatu.  
Panowała świetna atmosfera. Drużyna przybyła ze zwycięskim pucharem z minionych zawodów, a staroście podarowała pamiątkowe zdjęcie z podpisami zawodniczek. 
- Jesteście wspaniałe i serdecznie wam gratuluję. Ściskam mocno kciuki za wasze kolejne sukcesy. Ale  sport na takim poziomie, bo przecież gracie już wyczynowo, bywa nieprzewidywalny. Nie zawsze wygrywa ten, kto jest lepszy. Często liczy się wola walki, forma dnia. Działa to na dwie strony, jeśli traficie na mocniejsze zawodniczki, ważna będzie wola walki. Ona człowieka niesie i pozwala osiągnąć niebywały wynik. Jeśli na słabsze i okaże się, że z nimi nie wygracie, nie możecie się załamywać. Taki jest właśnie sport – mówił starosta Eligiusz Komarowski.
Podkreślił też zalety trenowania sportu zespołowego, który uczy młodzież współpracy i odpowiedzialności, co mocno przydaje się w dorosłym życiu.
- Podobnie jak ciężka praca obecnie, zaprocentuje w przyszłości, w życiu zawodowym – dodał  jeszcze starosta.
Dziękował również trenerom i rodzicom za trud, jaki wkładają w szkolenie młodych zawodniczek. 

Tomasz Pochylski podziękował z kolei za wspieranie klubu przez Powiat Pilski, bo wiadomo, że bez pieniędzy sukcesów takich by nie było. A tylko na wyjazd zawodniczek na ćwierćfinały powiat przekazał 2 tysiące złotych. 
Na koniec spotkania robiono wspólne pamiątkowe zdjęcia.

W 2018 roku wsparcie finansowe Powiatu Pilskiego dla Basketu wygląda następująco:
- szkolenie dzieci i młodzieży w koszykówce – 25 000 zł
- XIV Ogólnopolski Turniej Koszykówki Ulicznej "ENEA STREETBALL PIŁA 2018" pod patronatem Starosty Pilskiego – 5 000 zł
- 4 i 5 Turniej koszykówki dziewcząt i chłopców "ENEA Basket Cup" pod patronatem Starosty Pilskiego - 5 000 zł
 
Zapisz się na newsletter