W 73. rocznicę zakończenia II wojny światowej

Data: 08-05-2018    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

W 73. rocznicę zakończenia II wojny światowej Pod pomnikiem na pl.Zwycięstwa w Pile odbyły się dzisiaj uroczystości z okazji 73. rocznicy zakończenia II wojny światowej.

Pod pomnik przybyły delegacje kombatantów, szkół, instytucji i stowarzyszeń oraz przedstawiciele władz powiatowych i miejskich. Apel poległych odczytał przedstawiciel jednostki wojskowej z Wałcza, której żołnierze uświetnili tę uroczystość.
W imieniu Powiat Pilskiego kwiaty złożył Przemysław Pochylski, etatowy członek zarządu powiatu, któremu towarzyszyli radni Porozumienia Samorządowego w Radzie Powiatu w Pile Marian Madej i Robert Judycki.
Po uroczystości na pl. Zwycięstwa delegacje złożyły kwiaty na cmentarzu wojennym w Leszkowie.