Kadeci Jokera na czwartym miejscu w Polsce!

Data: 07-05-2018    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Kadeci Jokera na czwartym miejscu w Polsce! Na ten sukces ciężko pracowali. W końcu jest! Siatkarze UKS SMS Joker Piła czwartą drużyną w Polsce. To wspaniały wynik kadetów trenowanych przez Tomasza Aszemberga w Liceum Ogólnokształcącym Mistrzostwa Sportowego w Piłce Siatkowej przy ul. W. Pola w Pile. To szkoła prowadzona przez Powiat Pilski, mamy więc kolejne powody do radości i dumy!

Droga naszej drużyny na szczyt nie była łatwa. Najpierw siatkarze Jokera Piła odnieśli sukcesy w Wielkopolsce, później na szczeblu centralnym. Wreszcie nadszedł czas na upragniony finał. Siatkarze jechali na ostateczną rozgrywkę do Nysy, chcąc sprawić niespodziankę sobie i kibicom. I dopięli swego. Brawo.  
W ostatecznej rozgrywce wzięło udział osiem drużyn. Joker był jedynym reprezentantem Wielkopolski. Zaczęło się od zmagań grupowych. W pierwszym meczu pilanie, choć pokazali charakter, ostatecznie ulegli AKS V LO z Rzeszowa, późniejszemu mistrzowi Polski, w stosunku 1:3 (-21,-19,27,-17).
W kolejnych dwóch grach spisali się jednak koncertowo. Cieszyło zwłaszcza wspaniałe, dramatyczne zwycięstwo nad Czarnymi Radom. Pilanie wygrali 3:2 (-20,-21,22,9,14), choć po dwóch pierwszych setach wielu przekreśliło ich szansę na triumf. Awans do czwórki Joker Piła zapewnił sobie w piątek, pewnie pokonując gospodarzy z Nysy 3:0 (16,22,15).
W strefie medalowej rywale byli lepsi. Najpierw z pilanami wygrali siatkarze Trefla Gdańsk, a później, w meczu o brązowe medale, skuteczniejszy był Jastrzębski Węgiel. W rezultacie nasi chłopcy zajęli znakomitą, czwartą lokatę. Kto wie, może w przyszłym roku będzie jeszcze lepiej? Powodzenia!

Zdjęcia: FB UKS SMS Joker
Zapisz się na newsletter