Trzy złote medale dla pilskich judoków na mistrzostwach Polski!

Data: 06-05-2018    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Trzy złote medale dla pilskich judoków na mistrzostwach Polski! Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Judo, które odbyły się w hali sportowej PWSZ w Pile były niezwykle udane dla pilskich zawodników. Zdobyliśmy trzy złote medale w zmaganiach indywidualnych. UKS 3 Piła, pod względem medalowym najlepszy w kraju. W zmaganiach drużynowych judoczki zajęły II miejsce.

W mistrzostwach wzięło udział ponad 100 zawodników. W sobotę walczyli w poszczególnych kategoriach wagowych. Nasi zawodnicy nie zawiedli. Zdobyli aż trzy złote medale, na najwyższym podium stanęli: Paula Kułaga (TDK Judo Trzcianka), Katarzyna Wiszniewska i Tomasz Drzewiecki (oboje z UKS 3 Piła).
Na piątym miejscu uplasowała się Roksana Łosoś, a na siódmym Mateusz Guła (oboje UKS 3 Piła.) W klasyfikacji medalowej klub ten zajął pierwsze miejsce w kraju!

W niedzielę odbyły się zmagania drużynowe. Bardzo dobrze spisała się drużyna judoczek w składzie: Paula Kułaga, Roksana Łosoś i Kasia Wiszniewska, które drużynowo zajęły 2 miejsce, judocy natomiast 5.

- Dopingowałem zawodników – mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski, który objął patronat nad tym wydarzeniem, a Powiat Pilski je wspierał. – Walki były niezwykle emocjonujące i na wysokim poziomie. A nasi zawodnicy byli rewelacyjni. To była czysta przyjemność ich oglądać. Zawody były świetnie zorganizowane. Brawo dla Józefa i Tomasza Jopków, trenerów z UKS 3 Piła, którzy wkładają tak wiele serca i czasu w trenowanie młodych zawodników. Brawo dla PWSZ w Pile, która udostępniła swoje pomieszczenia i zapewniła wszystko, co niezbędne do przeprowadzenia takich zawodów - dodaje starosta pilski.

Na szkolenie dzieci i młodzieży Powiat Pilski dla Klubu UKS 3 Piła w tym roku przekazał 14 tys. zł, a MMP w Pile dofinansował w kwocie 3,5 tys. zł.