Na majowych piknikach zbieramy na wyposażenie hospicjum

Data: 26-04-2018    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Na majowych piknikach zbieramy na wyposażenie hospicjum Wolontariusze Towarzystwa Pomocy Chorym im. Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej będą zbierać pieniądze na wyposażenie hospicjum stacjonarnego w Pile podczas dużych imprez, które w maju odbędą się na stadionie przy ul. Okrzei w Pile, organizowanych przez Powiat Pilski.

Wolontariusze będą obecni na pikniku z okazji Dnia Strażaka, który odbędzie się 20 maja oraz na XI Festiwalu Country nad Gwdą, który zaplanowano tydzień później, na 26 maja, również na stadionie przy Okrzei.
Szczegóły akcji wolontariusze hospicjum omówili już ze starostą pilskim Eligiuszem Komarowskim, z którym niedawno spotkali się w Starostwie Powiatowym w Pile.
- Całym sercem oddany jestem tej akcji. Hospicjum stacjonarne w Pile jest niezwykle potrzebne. Jak wiadomo są już środki na jego budowę, które na początku roku Zarząd Województwa Wielkopolskiego przyznał Towarzystwu, ale placówkę trzeba jeszcze wyposażyć i każda złotówka się przyda. Dlatego gorąco namawiam mieszkańców, którzy przyjdą na nasze pikniki, by wrzucili datek na ten cel do puszek. Warto dalej pomagać wolontariuszom Towarzystwa, którzy od lat są tak konsekwentni w dążeniu do celu - mówi starosta pilski Eligiusz Komarowski. 

Przypomnijmy, na początku roku TPCh otrzymało blisko 5,6 mln dotacji na budowę hospicjum w Pile. Całkowity koszt jego budowy szacuje się na ok. 6,5 mln zł. Wkład własny pozyskało z licznych zbiórek, imprez charytatywnych i 1%. Otrzymało też działkę przy ul. Królewskiej od gminy.
Budowa ma się zakończyć najpóźniej na początku 2019 roku. W hospicjum będą przebywać osoby przewlekle i nieuleczalnie chore. Przewidziano w nim 40 łóżek.
 
Zapisz się na newsletter