Sala sportowa gotowa na nowy rok szkolny

Data: 22-04-2018    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Sala sportowa gotowa na nowy rok szkolny Starosta pilski Eligiusz Komarowski odwiedził plac budowy hali sportowej dla Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Marii Grzegorzewskiej, przy Śniadeckich w Pile. 

- Jak dotąd wszystko idzie zgodnie z planem. Sala robi już niemałe wrażenie, wszystko wskazuje na to, że jej budowa zostanie ukończona w terminie i od nowego roku szkolnego uczniowie ośrodka będą mogli z niej korzystać, podobnie jak z nowego boiska, które też powstanie. Wiem, że już nie mogą się tego doczekać  – mówi starosta Eligiusz Komarowski.
Przypomnijmy, budowę sali rozpoczęto w połowie października ubiegłego roku. Jest to inwestycja Powiatu Pilskiego. Koszty budowy sali z boiskiem i zagospodarowaniem terenu to 7 mln 200 tys. zł, ale blisko 4 mln zł powiat pozyskał ze środków unijnych. Wykonawcą prac jest pilska firma Pil-Building.

Budowa hali to wielkie wydarzenie dla uczniów ośrodka, w którym mieści się, zarówno szkoła podstawowa, jak i gimnazjum. Ośrodek powstał ponad 50 lat temu i do tej pory nie miał hali sportowej. Uczniowie ćwiczą w małych salkach albo na korytarzach, ale niebawem to już się zmieni.
 
Zapisz się na newsletter