Gospodynie i Kasztelanki z Nowej Wsi świętują

Data: 22-04-2018    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Gospodynie i Kasztelanki z Nowej Wsi świętują Koło Gospodyń Wiejskich w Nowej Wsi Ujskiej, w sobotę 21 kwietnia obchodziło piękny jubileusz 70-lecia. Ale w sali wiejskiej działo się jeszcze więcej, bo 15-lecie obchodził jeszcze Zespół Śpiewaczy „Kasztelanki”.

Jubileuszowe uroczystości były przygotowane z rozmachem. Sala wiejska była wypełniona po brzegi. Powiat Pilski reprezentował Stefan Piechocki, wicestarosta, byli przedstawiciele władz Ujścia, radni, delegacje zaprzyjaźnionych kół gospodyń wiejskich m.in. z Ujścia i Kruszewa, przedstawiciele organizacji rolniczych.
Doskonałą zabawę zapewnił występ Marka Mality i Iwony Niedzielskiej. Następnie na scenie zaprezentował się szanowny jubilat – „Kasztelanki”. Nie zabrakło nawet występu zespołu Bellyor Dance, który zaprezentował taniec orientalny, w tym taniec brzucha. Ich występ wywołał sporo emocji. 

Nie zabrakło również wielkiego urodzinowego tortu; słowem świętowano jak przystało na tak wyjątkowe okoliczności. 
Z okazji rocznicy wszystkie panie należące do Koła Gospodyń Wiejskich oraz zespołu „Kasztelanki” otrzymały upominki z życzeniami od wicestarosty, dodatkowo w imieniu władz powiatu pilskiego Stefan Piechocki przekazał  na ręce przewodniczącej KGW Alicji Hajt, pamiątkowe grawertony oraz kwiaty.
- Jestem pod ogromnym wrażeniem zapału pań z koła, a także z zespołu Kasztelanki – powiedział wicestarosta Stefan Piechocki. – Panie działają na rzecz integracji społeczności lokalnej i kultywują tradycję w środowisku wiejkim. To bardzo ważne i cenne, zwłaszcza w czasach, kiedy wszyscy jesteśmy tak zabiegani. Serdecznie gratuluję pięknych jubileuszy i życzę wielu sukcesów oraz wytrwałości w kontunuowaniu tak potrzebnej działalności – powiedział wicestarosta Stefan Piechocki.
Wydarzenie wspierał Powiat Pilski.
 
 
Zapisz się na newsletter