Festiwal Nauki to moc atrakcji nie tylko dla studentów

Data: 19-04-2018    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Festiwal Nauki to moc atrakcji nie tylko dla studentów W Państowej Wyższej Szkole Zawodowej w Pile trwa 12. Festiwal Nauki. W jego uroczystym otwarciu uczestniczyli Jarosław Gowin, Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, poseł Grzegorz Piechowiak oraz gospodarz festiwalu rektor PWSZ Donat Mierzejewski. Obecny był również Eligiusz Komarowski, starosta pilski, który objął mecenat nad tym wydarzeniem.

Tegoroczny festiwal jest niezwykle bogaty w wydarzenia. Tradycyjnie jego rolą jest prezentacja osiągnięć naukowych i promocja ciekawych zagadnień społeczno-kulturalnych, a także spotkań z autorytetami świata nauki i kultury. Od lat władze uczelni i studenci robią też wszystko, by z programem festiwalu dotrzeć do jak największej liczby mieszkańców Piły i całego regionu. Taka bowiem jest idea, która mu przyświeca - integracja społeczna.

Dlatego co roku w festiwalu biorą udział znamienici goście, z którymi mają możliwość spotkać się także mieszkańcy Piły i regionu. W tym roku takich również nie brakuje. Dzisiaj na przykład, o godzinie 18. w Auditorium Maximum pilskiej PWSZ, odbędzie się spotkanie z Robertem Makłowiczem, uznanym mistrzem kuchni, do tego dużą osobowością telewizyjną. Ale to nie przypadek, bo 12. Festiwal Nauki na PWSZ odbywa się pod hasłem „Smaki Życia”. Dużo jest zatem wykładów, spotkań i pokazów dotyczących dobrych nawyków żywieniowych i osiągnięcia harmonii w życiu. Gościem w PWSZ był już lider zespołu Big Cyc Krzysztof Skiba, dzisiaj też znany felietonista i satyryk, który radził studentom, aby słuchali głosu serca i oddali się temu w życiu, co dla nich najważniejsze.

Festiwalowi towarzyszy również wiele innych wydarzeń. 19 kwietnia Rejonowy Oddział PCK w Pile podczas Mistrzostw z Ratownictwa Medycznego zorganizował na terenie PWSZ zbiórkę  krwi.
- Mam przyjemność sprawować mecenat nad XII Festiwalem Nauki. To ogromny zaszczyt. Wpisał się on w kalendarz najważniejszych imprez w Pile i regionie pilskim. Gratuluję jego organizatorom, władzom uczelni i studentom – mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

Podczas wizyty wicepremiera Jarosława Gowina, rektor uczelni prof. nzw. dr hab. Donat Mierzejewski podpisał umowę na dofinasowanie projektu, jaki będzie realizowała uczelnia, w wysokości 800 tysięcy złotych. Pieniądze zostaną przeznczone na budowę placu edukacyjnego dla ratownictwa medycznego, rehabilitacji i inżynierów budownictwa. Całkowity koszt jego budowy to 1 mln zł.  

Program festiwalu na stronie: http://festiwal.pwsz.pila.pl
 
Zapisz się na newsletter