Turniej Klas Policyjnych 2018. Starosta wyróżnił finalistów

Data: 18-04-2018    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Turniej Klas Policyjnych 2018. Starosta wyróżnił finalistów Pokaz samoobrony, koncert Orkiestry Reprezentacyjnej Policji, desant antyterrorystów na pl. Staszica – takie wydarzenia towarzyszyły dwudniowym  zmaganiom uczniów klas ponadgimnazjalnych w X Ogólnopolskim Turnieju Klas Policyjnych, które odbyły się w Pile. W finale wzięło udział 25 drużyn z całego kraju. Puchary wszystkim reprezentacjom wręczył starosta pilski Eligiusz Komarowski.

Pomysłodawcą i organizatorem tego wydarzenia była Szkoła Policji w Pile. W zmaganiach wzięli udział  uczniowie szkół, w których prowadzone są klasy o profilu policyjnym. Ale Szkoła Policji przygotowała również wiele atrakcji dla mieszkańców. Na pl. Staszica rozstawiono policyjne miasteczko, na którym zaprezentowało się wiele jednostek policji, w tym Komenda Powiatowa Policji w Pile. Duże wrażenie zrobiły jednak liczne policyjne pokazy: samoobrony, psów służbowych z przewodnikami. W końcu nad plac nadleciał policyjny helikopter z desantem antyterrorystów. Pokaz ten przeprowadziła grupa funkcjonariuszy z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. Na placu zagrała jeszcze Orkiestra Reprezentacyjna Policji.

Podczas podsumowania turnieju nagrody najlepszym uczestnikom wręczyła m.in. Komendant Szkoły Policji insp. Beata Różniak-Krzeszewska. Dodatkowo z okazji jubileuszu, X edycji dla każdej z drużyn starosta pilski Eligiusz Komarowski wręczył okolicznościowe statuetki.
- Finał był przygotowany z dużym rozmachem. Gratuluję uczestnikom i zwycięzcom turnieju i oczywiście jego organizatorom - powiedział Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

X Ogólnopolski Turniej Klas Policyjnych wygrała drużyna ze szkoły w Gromniku, woj. małopolskiego.
-  Poziom był wysoki. Jego uczestnicy musieli wykazać się umiejętnościami z udzielania pierwszej pomocy, strzeleckimi, sprawnościowymi na torze przeszkód i z ogólnej wiedzy o Policji – podsumowuje kom. Sebastian Wegner, rzecznik Szkoły Policji w Pile. 
Patronat honorowy nad tym wydarzeniem objął Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, a na czele Komitetu Honorowego stał Komendant Główny Policji.
 
Zapisz się na newsletter