Ponad 13 litrów krwi spod Starostwa w Pile dla potrzebujących

Data: 17-04-2018    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Ponad 13 litrów krwi spod Starostwa w Pile dla potrzebujących Krwiodawcy nie zawiedli. Na zbiórkę krwi, która odbyła się 16 kwietnia pod Starostwem Powiatowym w Pile zgłosiło się wielu chętnych. Udało się zebrać dokładnie 13 litrów 369 ml tego cennego daru.

Krwiobus podjechał na plac przed Starostwo po godz. 9 rano. Chętni już czekali. Licznie pojawiła się zwłaszcza młodzież szkół ponadgimnazjalnych. Krew przyjechały oddać m.in. uczennice z klasy 3b z pilskiego "ekonomika": Iga, Daria, Ola i Klaudia.
- Już oddawałyśmy krew. To fajne uczucie pomagać innym – przyznały.

Nie zabrakło też uczniów „gastronomika”, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 przy Teatralnej, czy „Mechanika”, w której działa klub Honorowych Dawców Krwi. Idea oddawania krwi jest bowiem od dawna popularyzowana w szkołach prowadzonych przez Powiat Pilski. Młodzież przybyła zatem najliczniej.
Akcja skończyła się później niż planowaliśmy. Krwiobus odjechał dopiero po godzinie 15. Na miejscu wspierali nas Mirosław Welc, prezes Rejonowego Oddziału PCK w Pile i Dariusz Kopaczyk z Grupy  Krwiodawców Północnej Wielkopolski „Kropelka”.

Eligiusz Komarowski, starosta pilski, który zaprosił pilan na tę akcję, tak ją podsumował.
- Odzew był duży, czego przykładem była dobra frekwencja. Dziękuję wszystkim, którzy do nas przybyli, za wspaniałą postawę, zwłaszcza młodzieży, która tak chętnie włącza się w takie akcje. 

Osoby, którym nie udało się oddać krwi pod Starostwem Powiatowym w Pile, informujemy, że już 19 kwietnia krwiobus stanie na terenie PWSZ.
 
Zapisz się na newsletter