Krwiobus pod Starostwem Powiatowym. Zapraszamy!

Data: 15-04-2018    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Krwiobus pod Starostwem Powiatowym. Zapraszamy!
Przypominamy, że w poniedziałek, 16 kwietnia pod Starostwem Powiatowym w Pile stanie autobus, w którym będzie można oddać krew. Organizatorem mobilnej zbiórki krwi jest starosta pilski Eligiusz Komarowski. To inauguracja akcji PCK "Krwiodawstwo nie ma wakacji".

- W miesiącach letnich wzrasta zapotrzebowanie na krew i wtedy w szpitalach zaczyna jej brakować. Dlatego przyłączamy się do akcji PCK, by zachęcić mieszkańców Piły i powiatu pilskiego do oddawania krwi. Nigdy nie wiadomo, kiedy nam albo naszym bliskim będzie ona potrzebna - mowi starosta Eligiusz Komarowski. 

W wydarzenie zaangażował się Rejonowy Oddział PCK w Pile. Jego prezes Mirosław Welc również zachęca mieszkańcow, by podzielili się tym cennym darem, jakim jest krew. Sam zresztą jest honorowym krwiodawcą od 1980 roku. Podobnie do oddanaia krwi namawia Dariusz Kopaczyk z Grupy Krwiodawców Północnej Wielkopolski "Kropelka", również honorowy krwiodawca. Zapewnia, że wkłucie igły jest mniej bolesne niż użądlenie osy.... a możemy uratować komuś zdrowie i życie.

Kto może oddać krew?
- osoba w wieku od 18-do 65 lat
- o wadze powyżej 50 kg
- nie chorująca wcześniej na żółtaczkę i ciesząca się dobrym zdrowiem.
Dawcy przysługuje
- po oddaniu krew dzień wolny od pracy
- słodki deputat - 8 czekolad i napój
Przed oddaniem krwi
- należy zjeść lekki posiłek
- wypić dużo wody


 
Zapisz się na newsletter