Spotkanie wielkanocne w WTZ Caritas przy Browarnej w Pile

Data: 29-03-2018    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Spotkanie wielkanocne w WTZ Caritas przy Browarnej w Pile Podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej prowadzonych przez Caritas przygotowali niezwykłe śniadanie wielkanocne w swojej siedzibie, przy kościele św. St. Kostki, przy ul. Browarnej w Pile. Zaprosili licznych gości do pięknie nakrytych stołów, do tego wprowadzili wszystkich w refleksyjny nastrój Wielkanocy.

Do tego wydarzenia z pewnością uczestnicy WTZ Caritas długo się przygotowywali. Zanim zaprosili gości do świątecznego stołu pokazali im film o ostatnich dniach życia Chrystusa, w którym zresztą sami wystąpili. Goście byli naprawdę poruszeni.
Dzisiaj, w Wielki Czwartek w Kościele Katolickim obchodzony jest Dzień Kapłaństwa. Gospodarze spotkania też o tym pamiętali. Złożyli życzenia i kwiaty księżom, przygotowali również okolicznościową inscenizację na ten temat.

Wśród licznych gości nie zabrakło przedstawiciel władz Powiatu Pilskiego, starosty Eligiusza Komarowskiego i wicestarosty Stefana Piechockiego.
- Film i inscenizacja były poruszające. Gratuluję i dziękuję tym, którzy przygotowali dla nas te niespodzianki. Z kolei wszystkim życzę, by Święta Wielkanocne były momentem refleksji i zatrzymania w tych zabieganych czasach. Zdrowych i wesołych świąt - powiedział Eligiusz Komarowski, starosta pilski.
Życzenia przy świątecznym stole złożył wszystkim także ks. Antoni Tofil, proboszcz parafii św. St. Kostki w Pile.
 
 
 
 
Zapisz się na newsletter