Pokonać raka

Data: 03-10-2012    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Pokonać raka

Jak informuje dr n. med. Agnieszka Dyzmann – Sroka z Wielkopolskiego Centrum Onkologii, w ostatnich miesiącach z profilaktycznej mammografii skorzystało niespełna 45 % mieszkanek powiatu pilskiego w wieku 50-69 lat. To nadal zbyt mało, aby znacznie obniżyć śmiertelność kobiet z powodu raka piersi. Doktor Dyzmann – Sroka, będąca jednocześnie kierownikiem Wojewódzkiego Ośrodka Koordynującego Populacyjny Program Wczesnego Wykrywania Raka Piersi, namawia wszystkie panie w tym wieku, które nie wykonały mammografii w ciągu ostatnich 24 miesięcy i nie były leczone z powodu nowotworu piersi, do skorzystania z bezpłatnych badań w jednej z wielkopolskich placówek medycznych (ich lista znajduje się na stronie internetowej www.wco.pl/wok). W tym celu nie jest konieczne ani skierowanie, ani specjalne zaproszenie.

Jednocześnie rozpoczyna się akcja „Zrób mammografię i wygraj książkę z autografem autorki”. Wśród pań, które zdecydują się na badanie, systematycznie będą losowane książki Katarzyny Michalak „Sklepik z niespodzianką – Adela”, podpisane przez artystkę.

O raku piersi będą także mówili goście podczas zaplanowanej na wtorek, 9 października, w Sali Sesyjnej Starostwa, powiatowej konferencji promocji zdrowia, poświęconej dobrostanowi kobiet. Rozpoczęcie o godz. 11:00. Program wydarzenia znajduje się w załączniku.