Uczniowie walczą o Sejmik. Komisja nie będzie miała łatwego wyboru…

Data: 23-03-2018    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Uczniowie walczą o Sejmik. Komisja nie będzie miała łatwego wyboru… Uczniowie ze szkół ponadgimnazjalnych walczą o reprezentowanie Powiatu Pilskiego w Sejmiku Młodzieży Województwa Wielkopolskiego, którego spotkanie odbędzie się w trzeciej dekadzie kwietnia. 23 marca reprezentacje pięciu szkół przedstawiły swoje prace, których tematem wiodącym były „Marzenia Wielkopolan o wolnej Polsce. Jak uczcić stulecie niepodległości?”

Powiat Pilski w Sejmiku Młodzieży Województwa Wielkopolskiego mogą reprezentować tylko dwa dwuosobowe zespoły. Tymczasem, co jest bardzo budujące, o udział w obradach walczą reprezentacje pięciu szkół: Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 („mechanik”) który wystawił aż cztery zespoły, Zespołu Szkół Gastronomicznych (2 zespoły), I LO przy Pola (1 zespół), Zespołu Szkół Ekonomicznych (1 zespół) i Zespołu Szkół im. St. Staszica (4 zespoły).  

23 marca uczniowie zaprezentowali swoje prace w Starostwie Powiatowym przed komisją weryfikacyjną, w skład której weszli: Eligiusz Komarowski, starosta pilski (przewodniczący), Stefan Piechocki, wicestarosta pilski, Jerzy Wiesiołek, nieetatowy członek zarządu Powiatu Pilskiego, Jan Pikulik, radny Sejmiku Województwa Wielkopolskiego, wydział oświaty Starostwa Powiatowego reprezentował Jerzy Nowakowski.

Komisja nie będzie miała łatwego zadania. Wszystkie zespoły przygotowały prezentacje multimedialne na wysokim poziomie, odważne w formie jak i treści. Członkowie komisji byli pod dużym wrażeniem.
- Podobnie jak w ubiegłym roku, młodzież przygotowała prace na profesjonalnym poziomie. Muszę przyznać, że pomysły przedstawione przez młodzież zawierają bardzo ciekawe propozycje uczczenia stulecia odzyskania niepodległości i zaskakują kreatywnością. Bardzo cieszy fakt, że nasza młodzież ma tak wiele pomysłów. Wybór nie będzie łatwy - powiedział Stefan Piechocki, wicestarosta pilski

Do 30 marca komisja weryfikacyjna musi jednak zgłosić tylko dwa zespoły, które będą reprezentować Powiat Pilski w Sejmiku Młodzieży Województwa Wielkopolskiego. Dla przypomnienia w ubiegłym roku reprezentowały nas dwa zespoły w składzie: Marcin Ciesielski i Patryk Zygmunt z „mechanika” oraz Julia Góra i Laura Żurek z „gastronomika”.
 
 
 
Zapisz się na newsletter