Rekordowa frekwencja na Pilskich Targach Edukacyjnych

Data: 17-03-2018    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Rekordowa frekwencja na Pilskich Targach Edukacyjnych Pilskie Targi Edukacyjne Szkół Ponadgimnazjalnych już za nami. Ale takich tłumów nie spodziewali się nawet sami organizatorzy. Na pewno była to największa jak dotąd edycja tego wydarzenia, podczas którego swoją ofertę pokazało 13 placówek oświatowych prowadzonych przez Powiat Pilski, w tym 10 szkól średnich z Piły, Łobżenicy, Wyrzyska. Były też stoiska szkól niepublicznych. 

Pilskie Targi Edukacyjne odbyły się 17 marca, w sobotę, w hali sportowej Zespołu Szkól Gastronomicznych w Pile w godzinach od 10. do 14. Stoiska promocyjne szkół znajdowały się zarówno na dużej sali sportowej, jak i mniejszej. Każde przyciągało uwagę, żeby zainteresować gimnazjalistę. Uczniowie klas profilowanych przy Teatralnej pokazali się w strojach policyjnych, "gastronomika” częstowali słodkimi wypiekami, "mechanik” urządził wystawę prac, które skonstruowali sami uczniowie, mistrzowie klas sportowych urządzili pokazy gier.    

- Jestem przekonany, że dzisiejsze wydarzenie pomoże gimnazjalistom w dokonaniu trudnego wyboru. Prezentują się tutaj wszystkie placówki prowadzone przez powiat pilski. Ale jesteśmy gościnni i dlatego zaprosiliśmy również szkoły niepubliczne, które także przedstawiają swoją ofertę edukacyjną. Wierzę, że młodzież znajdzie odpowiednią dla siebie szkołę i kierunek kształcenia zgodny z zainteresowaniami i oczekiwaniami. Naprawdę jest w czym wybierać – powiedział Eligiusz Komarowski, starosta pilski, podczas otwarcia targów.

Obecnie do szkół ponadgimnazjalnych w powiecie pilskim uczęszcza 4200 uczniów. Mury szkoły z końcem roku szkolnego opuści 1358 gimnazjalistów. 
- Jesteśmy gotowi przyjąć wszystkich. Szkoły średnie poszerzyły swoją ofertę. Kierunki kształcenia są skonsultowane z lokalnymi pracodawcami. Kolejną zachętą są fundowane przez nich stypendia dla uczniów, w wysokości nawet kilkuset złotych miesięcznie. Dla młodego ucznia to wiele znaczy – powiedziała z kolei Łucja Zielińska, dyrektor wydziału oświaty w Starostwie Powiatowym w Pile.

Nasze szkoły wychodzą naprzeciw wymaganiom rynku pracy i uruchomiają nowe kierunki i dodatkowe zajęcia. W Zespole Szkół Ekonomicznych w Pile uczniowie kształcący się na handlowca mają na przykład zajęcia e-commerce, ze sprzedaży internetowej. W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 przy Teatralnej od września ubiegłego roku młodzież uczy się zawodu drukarza na potrzeby jednej z pilskich drukarni, która funduje im stypendia. A od nowego roku szkolnego kształcić będzie w dwóch nowych zawodach: technik logistyk oraz technik grafiki i poligrafii cyfrowej. A to tylko jeden z wielu przykładów.

Gimnazjalistom polecamy wydany przez Powiat Pilski Informator Edukacyjny 2018/2019. W nim pełna oferta naszych szkół średnich. Szczegóły: wydzial.oswiaty@powiat.pila.pl, tel.: 67 210 93 65.
 
Zapisz się na newsletter