Powiat Pilski nagrodzony za wydarzenie roku 2017

Data: 16-03-2018    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Powiat Pilski nagrodzony za wydarzenie roku 2017 Piknik militarny, zorganizowany przez Powiat Pilski z okazji Święta Wojska Pilskiego zdobył uznanie dziennikarzy Tygodnika Pilskiego jako Wydarzenie Roku 2017! Doceniono również ordynatora oddziału kardiologicznego w szpitalu specjalistycznym w Pile Krzysztofa Karpińskiego za uruchomienie nowej Pracowni Elektrofizjologii, na którą Powiat Pilski zdobył dotację w wysokości 1 mln 850 tys. zł, co stanowiło 85 procent kosztów jej budowy.    

Redakcja Tygodnika Pilskiego już od wielu lat przyznaje nagrody osobom, które w powiecie pilskim i czarnkowsko-trzcianeckim wyróżniają się swoją osobowością, pracą i talentem. Tym razem nagrodzono również organizatorów najważniejszych wydarzeń 2017 roku. Wśród 5. wyróżnionych, Piknik Militarny z okazji Święta Wojska Polskiego, który odbył się 15 sierpnia na stadionie przy ul. Okrzei w Pile, zdobył II miejsce! Wyprzedziło nas tylko takie wydarzenie, jak rozwój strefy przemysłowej przy ul. Wawelskiej w Pile, ale jeśli chodzi o masową imprezę, to w dwóch powiatach nie było od nas lepszych.

Gala laureatów, podczas której wręczano statuetki i dyplomy laureatom odbyła się w czwartek wieczorem w hotelu Gromada w Pile. Powiat Pilski reprezentowali: wicestarosta pilski Stefan Piechocki i Kazimierz Wasiak, przewodniczący Rady Powiatu w Pile.  

- W imieniu Zarządu Powiatu serdecznie dziękuję za to wyróżnienie. Piknik militarny był niezwykłym wydarzeniem. Zgromadził tłumy mieszkańców Piły i powiatu pilskiego. Pomysł uczczenia Święta Wojska Polskiego w formie pikniku zrodził się dlatego, że wojsko zajmuje szczególne miejsce w sercach pilan, niemal w każdej rodzinie był ktoś, kto w jakiś sposób związany był z wojskiem. Podczas tego wydarzenia zaprezentowały się jednostki ze Szczecina, Poznania, Złocieńca, Nadarzyc, Mirosławca oraz Wałcza. Żołnierze zaprezentowali między innymi Rosomaki, bezzałogowe statki powietrzne, w tym jeden na wyrzutni samochodu Humvee, a także patrol rozminowywania, radiostację i cysterny wojskowe. Oprócz tego było wiele innego sprzętu znajdującego się na wyposażeniu naszej armii. To była bardzo udana impreza – skomentował Stefan Piechocki, wicestarosta pilski.

Doktor Krzysztof Karpiński, ordynator oddziału kardiologicznego w Szpitalu Specjalistycznym w Pile odebrał statuetkę w kategorii służba zdrowia i oświata. Co ważne, już w tym miesiącu w nowej Pracowni Elektrofizjologii będą wykonywane zabiegi ablacji, likwidujące zaburzenia rytmu serca, w ramach kontraktów z NFZ.
 
Zapisz się na newsletter