O sporcie wiedzą prawie wszystko!

Data: 09-03-2018    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

O sporcie wiedzą prawie wszystko! 11 dwuosobowych drużyn z pilskich szkół średnich, 9 marca wzięło udział w jubileuszowym 10. Powiatowym Konkursie Wiedzy o Sporcie, który odbył się w Młodzieżowym Domu Kultury w Pile. Jego organizatorem był Powiat Pilski.

Do udziału zgłosiło się jedenaście dwuosobowych drużyn z poszczególnych szkół. Warto podkreślić, że reprezentanci siedmiu placówek z Piły takich jak: I LO przy Pola,  ZSP nr 1, ZS im. S. Staszica, Zespołu Szkół Gastronomicznych, Zespołu Szkół Ekonomicznych, ZSP nr 3 i Centrum Kształcenia Nauka brali udział także w każdej z poprzednich edycji konkursu i tworzą już jego historię.

Uczestnicy konkursu mieli do rozwiązania sześć zadań. Musieli rozszyfrować pojęcia i zasady przypisane poszczególnym dyscyplinom, zmierzyć się z datami ważnych wydarzeń sportowych,  nazwiskami polskich mistrzów olimpijskich, rozpoznać życiorysy sportowców, rozwiązać mały sprawdzian dotyczący wiedzy o lekkiej atletyce oraz wskazać poprawne odpowiedzi w teście. 

Gośćmi specjalnymi konkursu byli: Zbigniew Makowski, weteran sztangi, wielokrotny medalista imprez najwyższej rangi w kategorii masters oraz Grzegorz Witkowski,  dyrektor Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego w Piłce Siatkowej, który do MDK dotarł wraz ze swoimi uczniami. 

Po podliczeniu punktów I miejsce zajęła reprezentacja Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 przy ul. Ceglanej w Pile, popularny Mechanik.

Zwycięzcom pogratulował Przemysław Pochylski, etatowy członek Zarządu Powiatu w Pile.

- Jestem pod wrażeniem wiedzy jaką musieli wykazać się uczniowie, a jest to wiedza, której nie zdobędzie się na lekcjach, bo wynika ona z osobistych zainteresowań i pasji. Dlatego wielkie gratulacje należą się nie tylko zwycięzcom – ekipie z pilskiego Mechanika, która wywalczyła wspaniały puchar, ale wszystkim uczestnikom tego konkursu. Słowa uznania kieruję także pod adresem Wojciecha Dróżdża i Michała Miszczaka ze Starostwa Powiatowego w Pile, którzy przygotowali konkurs pod względem merytorycznym jak i organizacyjnym. To było wspaniałe wydarzenie spod znaku sportu – powiedział.
 
Oto pozostałe miejsca: 
II - miejsce I LO im. Marii Skłodowskiej-Curie w Pile,
III miejsce - Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wyrzysku,
IV - Zespół Szkół Ekonomicznych w Pile,
V - Liceum Ogólnokształcące Towarzystwa Salezjańskiego w Pile,
VI - Zespół Szkół Gastronomicznych w Pile,
VII- Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Pile,
VIII - Zespół Szkół im. Stanisława Staszica w Pile,
IX - Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego w Piłce Siatkowej w Pile,
X - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Pile,
XI - Centrum Kształcenia NAUKA w Pile.


***
Zwycięzcy poprzednich edycji Powiatowego Konkursu Wiedzy o Sporcie:
2009 – I LO w Pile
2010 – ZSE w Pile
2011 – I LO w Pile
2012 – ZS im. S. Staszica w Pile
2013 – I LO w Pile
2014 – ZSP nr 1 w Pile
2015 – I LO w Pile
2016 – ZSP nr 1 w Pile
2017 – ZSG w Pile
 
 
Zapisz się na newsletter