25 finalistów Powiatowego Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce

Data: 06-03-2018    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

25 finalistów Powiatowego Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce W tym konkursie uczniowie muszą wykazać się szeroką wiedzą nie tylko na temat historii Wielkopolski. Muszą znać jej obrzędowość, kulturę, a nawet historię sztuki i architekturę Wielkopolski. Startują w nim najlepsi, a poziom ich wiedzy, jak zapewniają organizatorzy, jest naprawdę wysoki.

5 marca w Szkole Podstawowej nr 7 w Pile odbyły się powiatowe eliminacje do 22. Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce, w którym wzięło udział 67 uczniów ze szkół powiatu pilskiego i wałeckiego. 
Testy pisali uczniowie ze szkół podstawowych klas IV-VII i gimnazjalnych klas II i III. Poziom trudności wzrastał oczywiście wraz z wiekiem uczestników.
- W eliminacjach powiatowych wzięło udział po trzech najlepszych uczniów reprezentantów każdej ze szkół, którzy interesują się historią i uczęszczają na dodatkowe zajęcia z tego przedmiotu – wyjaśnia Mariusz Frankowski, nauczyciel historii w SP nr 7 w Pile, organizator konkursu.

Po podsumowaniu wyników do finału regionalnego (obszar byłego województwa pilskiego) przeszło 25 uczniów. Zmagania te odbędą się w maju, finał wojewódzki - w czerwcu.
Konkursowi od lat patronuje Powiat Pilski. Podczas wczorajszych zmagań dyplomy dla wszystkich uczestników wręczył Eligiusz Komarowski, starosta pilski.
- Popieram takie inicjatywy, dzięki którym młode pokolenie poznaje naszą lokalną historię. Optymistyczne jest to, że tak wielu uczniów od lat angażuje się w ten konkurs i zgłębia wiedzę na temat historii własnego regionu. W końcu ona buduje naszą tożsamość – mówi starosta Eligiusz Komarowski.

A sam konkurs organizowany jest już po raz 22., początkowo w Szkole Podstawowej nr 5 w Pile, ale od wielu już lat właśnie w SP nr 7. Jego inicjatorem był Janusz Rozmus, dziś już emerytowany nauczyciel historii.
Zapisz się na newsletter