Reprezentacja Powiatu Pilskiego w… pistolecie. Na pewno będzie nas godnie reprezentować!

Data: 02-03-2018    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Reprezentacja Powiatu Pilskiego w… pistolecie. Na pewno będzie nas godnie reprezentować!  Mamy już reprezentację Strzeleckiego Klubu Sportowego Inter – Continental w pistolecie, która będzie reprezentować Powiat Pilski na zawodach zarówno krajowych, jak międzynarodowych.

1 marca w siedzibie klubu, podczas podsumowania ubiegłorocznego sezonu, wręczono powołania do kadry. Otrzymali je: Aleksandra Kiereta, Mikołaj Łapaczyński, Tomasz Truty Michał Markowski, Rafał Linkowski oraz Przemysław Tycner.

Wraz z powołaniami zawodnicy otrzymali również książki o tematyce strzeleckiej i dyplomy uznania za godnie reprezentowanie Klubu oraz Powiatu Pilskiego w zawodach. Wręczyli je: Michał Miszczak, przedstawiciel Starostwa Powiatowego w Pile, Agata Janicka, sekretarz klubu oraz oczywiście Kazimierz Sadowski, prezes klubu. W spotkaniu uczestniczyli również inni zawodnicy jak i członkowie klubu.

Warto przypomnieć, że SKS „Inter-Continental” jako jedyny, mimo że w powiecie istnieje wiele stowarzyszeń strzeleckich i kurkowych, reprezentuje Powiat Pilski na sportowych zawodach. Istnieje już 22 lata, siedzibę ma w I LO, przy ul. Wincentego Pola, gdzie znajduje się również profesjonalna strzelnica.  

Klub cały czas prowadzi też nabór. Zgłaszać się mogą osoby od 12 roku życia. Jak podkreśla prezes Kazimierz Sadowski, by trenować tę szlachetną dyscyplinę sportu wystarczy mieć zdrowy kręgosłup, celne oko i „stabilny” charakter. W roku jubileuszowym obchodów 100 -lecia odzyskania przez Polskę niepodległości umiejętność celnego strzelania wydaje się tym bardziej cenna, bo dzięki niej właśnie nasi przodkowie wolność tę odzyskali. (Kontakt e-mail: sks-ic@wp.pl, tel. 604-240-613)

Powiat Pilski wspiera działalność klubu, w tym roku dotacja dla niego wynosi 16 tys. zł.  
 
Zapisz się na newsletter