Sporty Walki w Pile z bohaterem w tle

Data: 26-02-2018    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Sporty Walki w Pile z bohaterem w tle  To była prawdziwa uczta dla fanów boksu i kick boxingu. W sobotę, w hali przy ul. Bydgoskiej w Pile, odbył się IV Turniej im. Tadeusza Pietrzykowskiego, zorganizowany przez  klub Sporty Walki Piła dla dzieci i młodzieży.  

Impreza odbyła się w ramach obchodów Pilskich Dni Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Patron nie jest przypadkowy. Tadeusz Pietrzykowski był pięściarzem (wicemistrzem Polski w wadze koguciej), trenerem i żołnierzem Wojska Polskiego. Był więźniem m.in. niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz – Birkenau. Będąc w niewoli, z powodzeniem uczestniczył w walkach bokserskich organizowanych przez strażników,  mierząc się tam również z Niemcami. Ponieważ na ringu, mimo skromnych warunków fizycznych, nie miał sobie równych, stał się symbolem utajonej i skutecznej walki z nieludzkim agresorem. Wyzwolenia doczekał w kwietniu 1945 roku, już w obozie Bergen – Belsen. Zmarł w 1991 roku w Bielsku – Białej.

Uroczystego otwarcia turnieju dokonał Eligiusz Komarowski, starosta pilski, Dariusz Chrobak, wójt gminy Szydłowo oraz Tomasz Trzciński z Miejskiej Energetyki Cieplnej w Pile.  

Tym razem publiczność mogła obejrzeć blisko 40 walk (30 turniejowych i 10 treningowych). Pojedynki były rozgrywane  w formułach boksu olimpijskiego i kick boxingu. Uczestniczyli w nich zarówno zawodnicy z naszego powiatu, jak i z innych stron kraju. Atmosfera była gorąca, zwłaszcza gdy walczyli reprezentanci pilskiego klubu, którzy dali z siebie wszystko. Jeżeli ich forma wciąż będzie szybować w górę, to również w tym roku pilanie przywiozą medale z imprez najwyższej rangi.

Indywidualne wyróżnienia dla najlepszych kadetów trafiły do Alicji Bartosińskiej i Miłosza Boguckiego (oboje ze Sportów Walki Piła). Najlepszą juniorką została Julia Świca z klubu Legion Głogów, a juniorem - Mateusz Kupijaj z OUR Team Poznań. 

Patronat nad imprezą objął Starosta Pilski, wsparcie przy organizacji imprezy: Powiat Pilski, Miejska Energetyka Cieplna w Pile i Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Pile.
 
Wyniki zawodników Sporty Walki Piła:
Alicja Bartosińska - Zuzia Dołęgowska KSW Szczecinek wygrana Bartosińska
Jakub Kobus - Patryk Czestkowski Legion Głogów wygrana Kobus przez TKO w 1 rundzie.
Piotr Woźniak - Dawid Tomczak Polonia Leszno wygrana Woźniak przez TKO w 1 rundzie.
Miłosz Bogucki - Stanisław Urbanowicz Pretorium Poznań wygrana Bogucki.
Kacper Tecław- Maciej Apanowicz OUR Team Poznań wygrana Tecław.
Seweryn Mickiewicz - Dominik Jurdziński KBC Ostrów Wlkp wygrana Mickiewicz.
Dawid Siek- Bartłomiej Arent Rebelia Kartuzy wygrana Siek.
Maciej Kuczyński - Wojciech Urbanowicz Pretorium Poznań wygrana Kuczyński.
Jakub Szymanowski-Wiktor Melka FF Sport Opoczno wygrana Szymanowski.
Kacper Krygier - Stanisław Urbanowicz Pretorium Poznań wygrana Urbanowicz.
Kacper Kowalski-Oliwer Domińczak Legion Głogów wygrana Domińczak.

Walki niepunktowane stoczyli Rafał Andrzejewski, Michał Haiwka, Michał Dymkowski, Jakub Kosior, Maciej Rozmus, Jakub Aleksandrowicz, Hubert Kanduła, Agata Majcher, Julia Rutkowska i zaledwie 11 letnia Klaudia Król.
 
Zapisz się na newsletter