Otwarcie drogi w Bąkowie

Data: 23-02-2018    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Otwarcie drogi w Bąkowie Na tę inwestycję mieszkańcy Bąkowa, nadnoteckiej miejscowości w gminie Wyrzysk, czekali  kilkadziesiąt lat. W końcu jest! W piątek 23 lutego, miał miejsce odbiór techniczny nowiutkiej drogi, przebiegającej przez samo centrum wsi.
 

Droga liczy 1000 metrów, ale przez samą wieś ciągnie się jakieś 600 metrów. Jest szeroka na 5 metrów i łączy się z drogą powiatową Osiek – Krostkowo- Białośliwie. Wzdłuż niej biegnie nowy 2-metrowy chodnik. Całość kosztowała 2 031 979,84 zł, a inwestorem była Gmina Wyrzysk. Ale Powiat Pilski  ma też swój udział w przebudowie tej drogi gminnej, bo dołożył do niej 164.560 zł. Było to możliwe, dzięki decyzji radnych Rady Powiatu w Pile, którzy uchwalając w grudniu 2016 roku budżet powiatu na rok następny, poparli m.in. tę inwestycję. Przypomnijmy, że za tamtą uchwałą budżetową zagłosowali wszyscy radni z wyjątkiem radnych klubu Platformy Obywatelskiej.

Dlatego na otwarciu drogi byli radni, którzy głosowali między innymi za tą właśnie inwestycją: przewodniczący Rady Powiatu w Pile Kazimierz Wasiak, radna Iwona Schulz oraz radny Stanisław Wełniak, również radni Powiatu w Pile, do tego wybrani z terenu Wyrzyska.
- Ja w dodatku pochodzę z tej wsi. Dlatego jestem naprawdę szczęśliwa, że nareszcie mogę stać na drodze z prawdziwego zdarzenia.  Oby dobrze służyła mieszkańcom - mówiła wzruszona radna Iwona Schulz.   

W piątek na odbiorze technicznym drogi obecna była również burmistrz Wyrzyska Bogusława Jagodzińska, wiceburmistrz Tadeusz Perliński i przedstawiciele Zarządu Powiatu w Pile: starosta Pilski Eligiusz Komarowski oraz Stefan Piechocki, wicestarosta. Byli też mieszkańcy
-  Wiem, że mieszkańcy wsi długo na taką drogę czekali. Inwestycja pochłonęła sporo środków gminnych, dlatego dziękuję władzom powiatu, że też się do niej dołożyły  – powiedziała Bogusława Jagodzińska, burmistrz Wyrzyska.

Równie wzruszona była sołtys Bąkowa Krystyna Gwizdowska.
- Wcześniej mieliśmy tu bruk, który się zapadał. Jak rano jechał wóz z mlekiem, to wszystkich budził. Teraz mamy inne życie - wyznała.
 
Starosta pilski Eligiusz Komarowski i wicestarosta Stefan Piechocki podkreślili jeszcze, że ważne, iż w powiecie pilskim przybyła kolejna, bezpieczna droga.  

Mieszkańcom wsi w ramach przebudowy drogi wybudowano jeszcze dwa dojazdowe odcinki do drogi powiatowej, każdy liczy około 200 metrów. Inwestycja objęła nie tylko położenie nowej nawierzchni, ale również budowę kanalizacji deszczowej i wspomnianego chodnika, a przy każdej posesji wybudowano nowe wjazdy. Podczas przebudowy drogi PKP wykonały też nowe przejazdy kolejowe.Wykonawcą prac było Konsorcjum Lider: Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe „REDON” z Nakła.
 
Zapisz się na newsletter