Lider Sukcesu 2017. Nagrody Zarządu Powiatu Pilskiego rozdane!

Data: 17-02-2018    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Lider Sukcesu 2017. Nagrody Zarządu Powiatu Pilskiego rozdane! W piątkowy wieczór w hotelu Gromada w Pile, podczas uroczystej gali, starosta pilski Eligiusz Komarowski oraz pozostali członkowie Zarządu Powiatu Pilskiego wręczyli  statuetki Lidera Sukcesu 2017. Tych zaszczytnych tytułów tym razem przyznano aż 15, a nominacji, czyli wyróżnień, było 13.  Ambasadorem Powiatu Pilskiego została Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Stanisława Staszica w Pile.

Już o godzinie 18. największa sala hotelu Gromada wypełniła się po brzegi. Przybyła rekordowa  liczba gości, bo blisko 250. Wśród nich laureaci tytułu Lider Sukcesu, który przyznawany jest przez Zarząd Powiatu Pilskiego już od 14 lat. W ten sposób samorząd powiatowy  nagradza osoby, firmy i instytucje, które wyróżniają się w swojej działalności oświatowej, kulturalnej, społecznej, gospodarczej, prozdrowotnej, sportowej, czy zawodowej.

- Witam serdecznie wszystkich, którzy przybyli na ten wyjątkowy wieczór. Ale wśród nas są dzisiaj  osoby, którym szczególnie gratuluję. To laureaci tytułu Lider Sukcesu 2017. Mamy luty, ale pozostaniemy na chwilę w klimacie ubiegłego roku. A ten był dla powiatu pilskiego szczególnie udany. Inwestowaliśmy w drogi, remontowaliśmy nasze budynki, budujemy też nowe. Szczególnie jestem dumny z tego, że w minionym roku, po tylu latach oczekiwania, ruszyła w końcu budowa  hali sportowej dla ośrodka szkolno-wychowawczego, przy ulicy Śniadeckich w Pile, która w tym roku będzie już gotowa. Udało nam się też bardziej zintegrować mieszkańców powiatu poprzez liczne imprezy, które organizowaliśmy na stadionie przy Okrzei w Pile. Co ważne, wzmocniliśmy jeszcze poczucie bezpieczeństwa mieszkańców  dzięki naszym wspaniałym służbom: policjantom z pilskiej komendy i strażakom. Za to właśnie przyznaliśmy Wam tytuły Lidera Sukcesu 2017. Bo to Wy, wszyscy nagrodzeni i nominowani, jesteście dzisiaj naszymi bohaterami. Życzę Wam i wszystkim  tu obecnym, by rok 2018 był pełen sukcesów i równie udany jak miniony  - powiedział starosta pilski Eligiusz Komarowski, witając gości.  

Tytuły Lidera Sukcesu 2017przyznano  w dziewięciu kategoriach (pełna lista laureatów poniżej). Największy tłok na scenie zrobił się jednak, kiedy Lidera Sukcesu odbierał mł. insp. Sebastian Cichocki, Komendant Powiatowy Policji w Pile. Na scenie pojawili się także licznie przybyli policjanci, w tym dzielnicowi, także pracujący w terenie, którzy  również poza służbą wykazali się bohaterstwem i ratowali życie mieszkańcom.

W tym roku przyznano też trzy tytuły Kryształowego Lidera Sukcesu. Jeden z nich otrzymało Towarzystwo Pomocy Chorym im. Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej, które już  w 2015 zdobyło tytuł Lidera Sukcesu za inicjatywę budowy hospicjum stacjonarnego w Pile, a jak wiadomo w tym roku zakończoną sukcesem o tyle, że pozyskało na ten cel wielomilionowe środki z Unii Europejskiej.  

Tradycyjnie przyznano również tytuł Ambasadora Powiatu Pilskiego 2017. Została nim Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Stanisława Staszica w Pile. W jej imieniu nagrodę odebrał prof. nzw. dr hab. Donat Mierzejewski, rektor uczelni. 
- To duże wyróżnienie, za które bardzo dziękuję. Nasza uczelnia edukuje i uczy, integruje również naszą społeczność lokalną i wpływa na cały powiat pilski, a także poza jego granice. Naszym ogromnym sukcesem ostatnich lat są także studia dualne, które uruchomiliśmy. Studenci mając praktyki w lokalnych firmach, jednocześnie  przygotowują się w nich już do pracy – powiedział  rektor uczelni.

Gala zakończyła się uroczystym bankietem. Doskonałą zabawę gościom zapewnił zespół „Szafa Gra”, który  wykonał szlagiery polskiej i światowej muzyki rozrywkowej.   

LAUREACI TYTUŁU LIDER SUKCESU 2017 I NOMINOWANI: 
Zdrowie i pomoc społeczna
Nominacja 
KLUB SENIORA Regionalne Centrum Kultury w Pile
Placówka skupia środowisko emerytów i rencistów z całej Piły. Już od ponad trzech dekad prowadzi zajęcia i organizuje przedsięwzięcia kulturalne, edukacyjne oraz integrujące. Najważniejszym celem działań Klubu Seniora, związanego obecnie z Regionalnym Centrum Kultury „Fabryka Emocji”, jest aktywizacja społeczna, kulturalna i psychofizyczna seniorów. W klubie realizowana jest również idea „drugiego domu”, w którym panuje rodzinna atmosfera. W Klubie Seniora działa sześć zespołów artystycznych i osiemnaście sekcji zainteresowań.
LIDER SUKCESU 2017
Stowarzyszenie MATKI WARIATKI w Pile
Jego członkinie zawiązały się po to, by sobie pomagać. „Matki Wariatki” oferują wsparcie, edukację i aktywizację kobiet, ze szczególnym uwzględnieniem młodych matek. Pomagają charytatywnie, ale nie tylko sobie wzajemnie. Spektakularną akcją było malowanie sal w oddziałach dziecięcych Szpitala Specjalistycznego w Pile. Członkinie stowarzyszenia wzięły również udział w ogólnokrajowym  konkursie, dzięki któremu zdobyły 30 tys. zł na utworzenie interaktywnej świetlicy w pilskim szpitalu. „Matki Wariatki” organizują zbiórki dla samotnych mam, uczą udzielania pierwszej pomocy niemowlętom. 

Kultura i sztuka
Nominacja:
Zespół SLOVIAN’SKY
Powstał w 2006 roku w Pile. Jak twierdzą członkowie grupy, zespół gra „hipster bramiarski rock”. Slovian’sky został powołany do życia dzięki Mirosławowi Nalepie i skupił wielu muzyków z regionu pilskiego, dla których otwartość jest cechą naturalną. Dzięki temu zespół od początku zyskał grono wielbicielek i wielbicieli. Koncertując w całej Polsce, sławi rodzimą kulturę poprzez proste, niczym nieskrępowane, szczere dźwięki i słowa pieśni. Slovian’sky. Bardzo aktywnie wspiera też działalność charytatywną, np. budowę Hospicjum w Pile. Nasz towar eksportowy.
LIDER SUKCESU 2017
Zespół NA GÓRZE
Na Górze to polski zespół rockowy, który istnieje od 23 lat i udowadnia, że osoby z niepełnosprawnościami mogą być pełnosprawnymi artystami. W sierpniu 2016 r. grupa otrzymała Złotego Gołębia – przechodnią statuetkę Organizacji Narodów Zjednoczonych. Do tej pory Na Górze wydał sześć płyt. Podstawowe brzmienie zespołu tworzy dwóch wokalistów, gitary i perkusja. W muzyce pojawiają się także klawisze, flet, harmonijka oraz inne instrumenty perkusyjne. Zespołowi lideruje Wojciech Retz. Dwóch członków grupy to mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Rzadkowie.

Edukacja i nauka
LIDER SUKCESU 2017
UNIWERSYTET TRZECIEGO WIEKU W PILE
Największa tego typu uczelnia w regionie. Pilski Uniwersytet obchodził w październiku 2017 15-lecie istnienia. Wciąż się rozwija, o czym świadczy rekordowy nabór słuchaczy u progu obecnego roku akademickiego. Od kilku miesięcy Uniwersytet gospodaruje lokalem po byłym kinie „Iskra” przy ul. Kilińskiego w Pile, przekazanym mu przez Powiat Pilski. Dzięki zaangażowaniu słuchaczy UTW i wsparciu sponsorów, wyremontowano pomieszczenia, tworząc nowe centrum aktywizacji seniorów w Pile.

Działalność społeczna i zawodowa
Nominacje:
Zarząd Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej  w Szydłowie
Swoją funkcję pełni społecznie. Zarząd tworzy 18 osób, które na bieżąco podejmują najpilniejsze decyzje związane z funkcjonowaniem OSP w gminie Szydłowo. Ustalają harmonogram pracy, przygotowują szkolenia i akcje, dbają również o integrację strażaków ochotników, fundując im – we współpracy z władzami samorządowymi – nowatorskie formy rekreacji:  zawody paintballowe, bądź kajakowe. Od 2011 roku prezesem Zarządu jest Jacek Kliś. Dodać należy, że gmina Szydłowo posiada pięć jednostek OSP.  Związało się z nimi około 180 strażaków , dowodzonych przez komendanta gminnego Grzegorza Orłowskiego.
Towarzystwo Miłośników Łobżenicy
Stowarzyszenie, które od przeszło ćwierćwiecza wzbogaca kulturę gminy Łobżenica i Wielkopolski. Realizuje akcje:  Chcemy obwodnicy dla Łobżenicy”, opracowanie wzoru strojów krajeńskich i gwary krajeńskiej, doprowadzenie do reaktywowania Izby Muzealnej, wydawanie miesięcznika „Panorama Łobżenicy” . W 2017 roku Towarzystwo realizowało projekt „Krajeńskie bajanie”, w ramach którego zorganizowano konkurs na bajkę o Łobżenicy oraz doposażono w stroje i sprzęt sekcję średniowieczną. Zrealizowało projekt „Eksploracja Łobżonki – od źródeł do ujścia” – pięciodniowy spływ Łobżonką, który zaowocował wydaniem przewodnika turystycznego i nagraniem filmu.
Stowarzyszenie Słabo i Niesłyszący MIGACZE w Pile
Stowarzyszenie powstało zaledwie kilka miesięcy temu, ma swoją siedzibę w Pile przy ul. Kwiatowej. Stowarzyszenie nie tylko integruje osoby mające problemy ze słuchem, ale również organizuje spotkania i kursy dla zainteresowanych, choćby kursy języka migowego. Stowarzyszenie założył Damian Wycisło, który jako asystent osoby niepełnosprawnej towarzyszy potrzebującym, pomagając im w codziennych czynnościach. A na przykład osoby  niewidzące zabiera na marsz nordic walking.
LIDER SUKCESU 2017
KOMENDA POWIATOWA POLICJI W PILE
Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Pile wyróżniają się na tle całego kraju w realizacji przedsięwzięć z zakresu profilaktyki społecznej. Do najważniejszych i największych projektów profilaktycznych należą: „Nie zabijaj, nie daj się zabić”, „Błyskamy światłami na przejściach dla pieszych”, „Pamiętaj koniecznie, aby kąpać się bezpiecznie”, „Sport zamiast uzależnień”, „Seniorze, nie daj się oszukać”, czy „Oznakuj swój rower i odbierz odblaskową kamizelkę”, realizowany wspólnie z Powiatem Pilskim.

Gospodarka i przedsiębiorczość
Nominacje:
JARG-MOT s.c. Górka
Początki firmy sięgają transformacji systemowej w 1989 roku. Jarg-Mot Górka zaczęła swoją działalność w Pile przy ulicy 11 Listopada. Od początku istnienia zajmuje się sprzedażą części do samochodów. Obecnie jest w stanie zadowolić posiadacza każdej marki auta. Właściciele od początku stawiają na fachowość i solidność, a także na przyjazną atmosferę podczas obsługi klienta – zarówno indywidualnego, jak i mechaników samochodowych oraz szkół nauki jazdy. W czerwcu ubiegłego roku Jarg-Mot Górka przeniósł się do nowej, imponującej siedziby przy ul. Philipsa w Pile.
K-M IMPORT Kożuchowski-Marciniak Sp. J.
Firma Waldemara Kożuchowskiego i Jakuba Marciniaka to przedsiębiorstwo z branży transportowej, od 2003 roku mające swoją siedzibę w Starej Łubiance. Jest przedstawicielem na Polskę niemieckiej marki ciężarówek MAN oraz naczep SCHMITZ. Zajmuje się sprzedażą, wynajmem i serwisem samochodów ciężarowych oraz naczep. Przedsiębiorstwo zatrudnia około 30 osób, a w swojej ofercie posiada ponad 150 pojazdów użytkowych.  K-M IMPORT wspiera rozwój sportu w powiecie pilskim, angażuje się również w wiele akcji charytatywnych.
PPHU FANDRÓB Rafał Maławy
Rafał Maławy od wielu lat jest należy do niekwestionowanych liderów rynku w dziedzinie hotelarskiej i gastronomicznej na terenie gminy Wyrzysk. Swoją działalność sukcesywnie rozwijał, prowadząc hotel i restaurację „Orion” w Wyrzysku. Kilka lat temu kupił restaurację „Słoneczna” w Osieku nad Notecią, gdzie również działa w branży hotelarskiej. W ubiegłym roku baza przedsiębiorcy powiększyła się o hotel i restaurację „Cieszymir” w Rudzie. Firma PPHU FANDRÓB proponuje kompleksowe usługi gastronomiczne i szeroką paletę pysznych potraw. .
LIDER SUKCESU 2017
PRZEDSIĘBIORSTWO TRANSPORTOWE PUH GÓLCZ I SYNOWIE
Firma Gólcz i Synowie z siedzibą w Grabównie (gmina Miasteczko Krajeńskie) jest prywatnym rodzinnym przedsiębiorstwem transportowym, istniejącym na rynku od 1989 roku. Biznes został zbudowany od podstaw od  jednego samochodu ciężarowego. Dzięki ciężkiej i wytrwałej pracy oraz zakup  taboru, właściciele odnieśli sukces. Dziś firma posiada 60 aut i wciąż się rozwija. Gólcz i Synowie to firma transportowo-spedycyjna. Osiągnęła sukces w dziedzinach: transport i logistyka oraz spedycja międzynarodowa na takie kraje jak m.in. Belgia, Holandia i Niemcy

Rolnictwo i ochrona środowiska
Nominacja:
GWDA Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
GWDA sp. z o.o. jest przedsiębiorstwem, łączącym długoletnie doświadczenie z nowoczesnym spojrzeniem na środowisko. Od ponad 20 lat świadczy usługi oczyszczania ścieków komunalnych dla miasta Piły. GWDA to inicjator przedsięwzięcia pod nazwą „Współdzielnia”. Jak twierdzą pomysłodawcy, jest to jedyne takie miejsce w kraju - miejsce „współdzielenia się” - wymiany rzeczy, żywności, książek, ale też dzielenia się dobrym słowem.  Współdzielnia to projekt stworzony dla mieszkańców i przez nich samych. Głównym jej przesłaniem jest ograniczenie nieustannie rosnącego konsumpcjonizmu, przy jednoczesnym rozwijaniu takich wartości jak świadomość społeczna, zrównoważony rozwój czy zacieśnianie więzi społecznych.
LIDER SUKCESU 2017
ALEKSANDRA, ANDRZEJ i SZYMON PARECCY
Właściciele gospodarstwa rolnego w Ujściu o powierzchni 125 hektarów. Produkcja roślinna jest w głównej mierze nastawiona jest na produkcję pasz dla bydła mlecznego. W gospodarstwie utrzymuje się 70 krów, produkujących około 560 tysięcy litrów mleka rocznie. Obora objęta jest kontrolą, prowadzoną przez Polską Federację Hodowców Bydła i Producentów Mleka. Na terenie gospodarstwa uprawia się przede wszystkim pszenicę, jęczmień, pszenżyto, rzepak i kukurydzę. Andrzej Parecki jest aktywnym działaczem Związku Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych. Za swoją działalność uhonorowany  odznaką „Zasłużony dla rolnictwa”.

Sport i turystyka
Nominacje:
BINDUGA KEJA 105 Piotr Repczyński
Inspiracją do powstania Bindugi Keja 105, czyli przystani na 105. kilometrze Noteci w Ujściu był rodzinny rejs jachtem i przemierzenie przez załogę Piotra Repczyńskiego liczącej ponad 700 kilometrów Pętli Wielkopolskiej. Przystań otwarto w maju 2015 roku. Miejsce to wpisało się w krajobraz miasta i powiatu. To na Bindudze organizowane są „Wianki nad Notecią”, a w roku 2016 zaistniał cykliczny festiwal „Szanty na Bindudze”. Binduga wspiera i współorganizuje Kajakową Masę Krytyczną w Pile, zawody triatlonowe i spływy dla osób niepełnosprawnych.
Klub Sportowy BASKET Piła
Najdynamiczniej rozwijający się klub koszykarski w północnej Wielkopolsce. Założony w sierpniu 2008 r. przez braci Przemysława i Tomasza Pochylskich. W 2010 roku zespół awansował do drugiej ligi. Obecnie Basket Piła to największa organizacja sportowa szkoląca dzieci i młodzież w drużynowej dyscyplinie olimpijskiej. Klub rywalizuje na pięciu młodzieżowych poziomach w lidze wielkopolskiej i co rusz odkrywa duże talenty, o których słychać nie tylko w regionie, a nawet poza Polską. KS Basket Piła propaguje działalność charytatywną.
Towarzystwo Sportowo-Kulturalne ORZEŁ Osiek!
Początki klubu sięgają 1922 roku. Od tego czasu na terenie wsi zaczęło rozwijać się życie sportowe. W 1964 roku klub był gospodarzem Igrzysk Olimpijskich LZS-ów województwa bydgoskiego pod nazwą TOKIO'64, które otwierał ambasador Japonii w Polsce Ichiro Kawasaki. W 2002 r. na stadionie odbyła się kolejna wielka impreza - Mistrzostwa Świata w skokach spadochronowych na celność lądowania. W ramach klubu działają trzy sekcje sportowe - biegowa, siatkarska oraz piłki nożnej. W 2017 r. klub zorganizował szereg imprez z okazji 95 lat istnienia.
LIDER SUKCESU 2017
KS SPORTY WALKI PIŁA
Mimo że klub działa zaledwie kilka lat, to wspaniale się rozwija. Organizuje zajęcia sportowe dla dzieci i młodzieży w boksie i kick-boxingu. Najlepsi występują w ogólnopolskich i zagranicznych zawodach, przywożąc z nich wiele tytułów. Podczas ubiegłorocznych mistrzostw Europy kadetów i juniorów w kick-boxingu, jakie odbyły się w Macedonii, reprezentanci klubu wrócili z czterema brązowymi medalami. Na czele klubu stoi charyzmatyczny Przemysław Leniec. Klub organizuje widowiskowe gale sportów walki oraz turnieje dla młodzieży, podczas których upamiętnia bohaterów sprzed lat, choćby Tadeusza Pietrzykowskiego.

Poza kategoriami:
LIDER SUKCESU 2017:

PRALNIA SONIA STANISŁAW PIRCH
Powstała w 1982 roku, kiedy Stanisław Pirch miał zaledwie 21 lat. Firma z czasem stała się jedną z gospodarczych wizytówek miasta i regionu. Dziś Pralnia SONIA należy do najnowocześniejszych i najlepiej prosperujących w swojej branży zakładów w kraju, co potwierdzają liczne nagrody. Jej klientami są hotele, restauracje, zakłady przemysłowe, szpitale, klienci indywidualni, jednostki wojskowe. W 2007 r.  jako pierwsza w Polsce otrzymała NATO-wski Kod Podmiotu Gospodarki Narodowej, dzięki któremu może świadczy usługi dla wojsk NATO. W 2014 r., również jako pierwsza w Polsce, otrzymała certyfikat AQAP, określający wymagania dotyczące systemu jakości dostaw i usług dla wojska.
ALMAR ALEKSANDRA ZENEL
Przedsiębiorstwo z siedzibą w Kaczorach, które zajmuje się konserwacją i naprawą zabytkowych pojazdów samochodowych. Firma rozpoczęła działalność w 1983 r. Kluczową marką dla zakładu jest Mercedes, w większości przypadków z przedwojennym rodowodem. Odbiorcami odrestaurowanych aut są pasjonaci motoryzacji z całego świata, nawet z Dalekiego Wschodu. Od pewnego czasu firma, zatrudniająca obecnie kilkudziesięciu pracowników, może się pochwalić siedzibą przy ulicy Pilskiej.
OpusDesign PAWEŁ ŁADZIŃSKI
Kreatywna agencja reklamowa, zajmująca się projektowaniem stron internetowych z indywidualną i unikatową grafiką, a także grafiką samochodową (oklejaniem pojazdów), produkcją banerów i plakatów, jak również produkcją szkła laminowanego na specjalne zamówienie. Przedsiębiorstwo zajmuje się również tworzeniem reklam świetlnych LED. Istniejąca od 20 lat firma mieści się w Pile przy ulicy Młodych. Ma już ugruntowaną pozycję na rynku w Polsce i Europie. Nominowana do tytułu Lider Sukcesu 2016.
BOGDAN LIKUS
W 1966 wstąpił do Szkoły Orląt w Dęblinie. Później była Bydgoszcz, gdzie przeszkolił się na samoloty Su-7. Dwukrotnie otrzymał tytuł Pilota Roku. Był pilotem z najwyższą klasą mistrzowską „M”, mistrzem taktyki i celnego ognia. Z Bydgoszczy przeniósł się do Powidza, a stamtąd do Piły. Był pierwszym pilotem, który na lotnisku wojskowym w Pile lądował samolotem SU-22M4 o zmiennej geometrii skrzydeł. Otrzymał złoty krzyż zasługi. Po przejściu do rezerwy rozpoczął pracę w Zakładzie Usług Agrolotniczych. Latał również na terenie Afryki oraz Iranu. Nadal jest czynnym pilotem, zasiadając za sterami niewielkich, szybkich i luksusowych samolotów dla biznesmenów . W 2015 roku ukazała się napisana przez Arno Giese powieść biograficzna o Bogdanie Likusie: „Uff, nie spaliłem Kopenhagi”.
DOMINIK STRZELEC
Ta telewizyjna gwiazda, która regularnie gości w setkach tysięcy gospodarstw domowych, to sympatyczny pilanin. Dominik Strzelec prowadzi programy telewizyjne „Odlotowy ogród” i „Usterka”. Jest nie tylko ogrodnikiem, ale również podróżnikiem i kibicem sportu, ale przede wszystkim szczęśliwym mężem i tatą trójki dzieci. W sposób bardzo przystępny przekazuje wiedzę, dzieląc się własnymi doświadczeniami na wszystkie tematy dotyczące roślin.  Jako złota rączka nadzoruje pracę fachowców w programie "Usterka", który był nagrywany zarówno w Polsce, jak i w innych krajach.
 
KRYSZTAŁOWY LIDER SUKCESU 2017: 
TOWARZYSTWO POMOCY CHORYM im. Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej w Pile
Towarzystwo z powodzeniem zainicjowało budowę hospicjum stacjonarnego w Pile. Dzięki otrzymanemu przed kilkoma tygodniami dofinansowaniu ze środków Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2014+, budowa hospicjum już wkrótce stanie się faktem! Stowarzyszenie powstało w 1998 roku, aby zapewnić wszechstronną opiekę medyczną i społeczną nad osobami niepełnosprawnymi, chorymi przewlekle lub terminalnie oraz w celu wspierania swoją wiedzą ich rodziny. Z pomocy Towarzystwa korzystają zarówno mieszkańcy miasta Piły, powiatu pilskiego, jak i sąsiednie powiaty z Wielkopolski.
KOMENDA POWIATOWA PAŃSTWOWEJ STRAŻY POŻARNEJ W PILE
Komenda, którą zarządza bryg. Rafał Mrowiński, to Lider Sukcesu 2014. KP PSP w Pile od lat ma same dobre opinie.   Swoją postawą pilscy strażacy udowadniają, że o ludzkie życie dbają także poza godzinami spędzonymi na służbie. Ponadto wielu z nich odnosi sukcesy sportowe. W strukturze Komendy funkcjonują dwie jednostki ratowniczo – gaśnicze, z siedzibami przy ulicach Moniuszki i Lelewela. Komenda była jednym z głównych organizatorów Rodzinnego Pikniku Strażackiego, który w maju odbył się na stadionie przy ul. Okrzei.
ZULIT  PPHU Roman Jopek
Firma ZULIT – Lider Sukcesu za 2006 rok - powstała szesnaście lat wcześniej. Początkowo specjalizowała się w usługach leśnych oraz wszelkich innych usługach związanych z zagospodarowaniem i hodowlą lasu. Później zajęła się także transportem osobowym - najpierw krajowym, z czasem zagranicznym. Przedsiębiorstwo posiada stolarnię i tartak, produkuje palety. ZULIT posiada własną żwirownię, ponadto buduje drogi gruntowe i pomosty. Firma wywodząca się z Witrogoszczy (gmina Łobżenica) remontowała zabytkową parowozownie w Pile: wymieniła dach i wstawiła okna.

Ambasador Powiatu Pilskiego:
PAŃSTWOWA WYŻSZA SZKOŁA ZAWODOWA im. Stanisława Staszica w Pile
PWSZ jako jedyna uczelnia w regionie realizuje studia magisterskie  na dwóch kierunkach: praca socjalna i fizjoterapia. Prowadzi innowacyjny model kształcenia na kierunkach inżynierskich. Mowa o studiach dualnych, stanowiących doskonały przykład łączenia wiedzy akademickiej z kształceniem praktycznym. Dzięki podpisaniu umowy z Ministerstwem Zdrowia, realizuje inwestycję pod nazwą „Centrum Symulacji Medycznych” dla kierunku pielęgniarstwo. PWSZ w Pile uczestniczy w programie wymiany międzynarodowej ERASMUS+. Od 2007 roku jest organizatorem Festiwali Nauki, który integruje środowiska akademickie i społeczność lokalną.  
 
Zapisz się na newsletter