70 lat na wodzie, z wędką…

Data: 14-02-2018    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

70 lat na wodzie, z wędką…  Członkowie koła wędkarskiego w Wyrzysku świętowali jubileusz 70-lecia. To jedno z najstarszych kół w Okręgu Nadnoteckim Polskiego Związku Wędkarskiego.

Wędkarze, by uczcić tak bogatą historię spotkali się w zajeździe Cieszymir. Nie świętowali sami. Odwiedził ich między innymi Eligiusz Komarowski, starosta pilski, Bogusława Jagodzińska, burmistrz Wyrzyska czy prezes Zarządu Okręgu Nadnoteckiego PZW w Pile Czesław Pachowicz. Przybyli też prezesi sąsiednich i zaprzyjaźnionych kół wędkarskich z Osieka, Białośliwia, Miasteczka Krajeńskiego, Wysokiej i Łobżenicy

Jak przystało na jubileusz najpierw odbyły się oficjalne uroczystości. Wędkarze wprowadzili sztandar i minutą ciszy uczcili pamięć zmarłych członków wyrzyskiego koła. Potem prezes Krzysztof Badura przedstawił długą historię koła, a mówiąc o sukcesach (bo w takich momentach one są najważniejsze) szczególnie zadowolony był z tego, że członkowie koła potrafili zarazić pasją wędkowania dzieci i młodzież. Zresztą, od prezesa Czesława Pachowicza otrzymali dyplom i puchar  za zajęcie II miejsca w  okręgu nadnoteckim w konkursie „na najaktywniejsze koło w pracy z młodzieżą w 2017 r”.  

W końcu przyszedł czas na honory dla najaktywniejszych działaczy. Złotą odznakę PZW „Za zasługi dla wędkarstwa polskiego” otrzymał Jerzy Grubich, medal „Za zasługi w rozwoju wędkarstwa” Piotr Mróz, natomiast medale „Za zasługi dla Okręgu Nadnoteckiego” przyznano: Krzysztofowi Badurze, Zenonowi Jańczykowi, Marianowi Kupilasowi, Henrykowi Mrotkowi, Stanisławowi Wiśniewskiemu oraz Bogusławie Jagodzińskiej, burmistrz Wyrzyska i radnemu Ireneuszowi Przydziałowi, za wspieranie wędkarzy.  

Gratulacje jubilatom złożył starosta Eligiusz Komarowski:
- Sam w młodości wędkowałem. Byłem członkiem koła wędkarskiego w Osieku, które za cztery lata będzie obchodzić podobny jubileusz. Dlatego zawsze wspieram wędkarzy i was rozumiem. Wiem, że wędkarstwo to wspaniała pasja i warto ją przekazywać młodemu pokoleniu  – powiedział.

Powiat Pilski wspiera Okręg Nadnotecki PZW w Pile. Tylko w tym roku materialnie wesprze m.in. zawody spławikowe im. Józefa Różańskiego oraz  XVIII Okręgowy Turniej  Wiedzy Ekologicznej i Wędkarskiej, organizowany przez zarząd okręgu razem z Zespołem Szkół Ekonomicznych w Pile, który odbędzie się już 24 marca.
Łącznie w tym roku na konkurs i cykl zawodów wędkarskich przekaże 5500 zł.